Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü

Erasmus+"Engelli Bireylerin İstihdamında Öğretmen Yeterliklerinin Geliştirilmesi Projesi/EBİS" Kapsamında Portekiz´de İşbaşı Gözlem Faaliyetlerine Katılacak Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezlerinde Çalışan 18 Meslek Öğretmeni Belirlendi.

Bilindiği gibi Genel Müdürlüğümüzün konsorsiyum liderliğini yürüttüğü Erasmus+2017-1-TR01-KA102-043675 referans numaralı "Engelli Bireylerin İstihdamında Öğretmen Yeterliklerinin Geliştirilmesi Projesi (EBİS)" Kasım 2018 tarihinde uygulanmaya başlamıştır. 04-06 Aralık 2017 tarihlerinde Estoril /Portekiz de ortak kurum CERCICA ile bir hazırlık toplantısı yapılmış ve hareketlik sözleşmesi imzalanmış; 26 Aralık 2017 tarihinde da Projede konsorsiyum üyesi olan 10 özel eğitim mesleki eğitim merkezi müdürü ile Genel Müdürlüğümüzde “Proje Tanıtım ve Bilgilendirme Toplantısı” yapılmıştır. Proje, konsorsiyum üyesi 10 özel eğitim mesleki eğitim merkezinde tanıtılarak meslek öğretmenlerinin başvuru yapmaları sağlanmıştır.

Genel Müdürlüğümüze ulaşan başvuru formları proje yönetim ekibi tarafından aşağıdaki kriterlere göre değerlendirilmiştir.

-   Proje konsorsiyum üyesi olan Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezinde, Konaklama ve Seyahat Hizmetleri, Güzellik ve Saç Bakım Hizmetleri, Gıda Teknolojisi, Motorlu Araçlar Teknolojisi, Yiyecek İçecek Hizmetleri branşlarından birinde kadrolu öğretmen/görevlendirme öğretmen olarak aktif çalışıyor olmak,

-  Daha önce herhangi bir yurt dışı hareketlilik faaliyetinden yararlanmamış olmak (yeterli katılımcı sağlanamadığında en az faydalananlardan seçilmesi şartıyla),

-      Yeniliklere ve paylaşımlara açık olmak,

-      Temsil gücü kuvvetli olmak,

-      Proje faaliyetlerini gönüllü olarak yaygınlaştırmayı kabul etmek,

-      İngilizce dilinde basit düzeyde günlük iletişimi sağlayacak yeterliliğe sahip olmak.

Estoril/Portekiz de 5 (beş) gün süre ile alanlarında işbaşı eğitimi alacak ve gözlem yoluyla iş süreçlerini yerinde izleyecek olan katılımcılar, resmî yazıyla kurumlarına bildirilecektir.

Emniyet Mah. Gazeteci Muammer Yaşar Bostancı Cad. MEB Beşevler Kampüsü A Blok, 06560 Beşevler, Yenimahalle / ANKARA - 0312 413 30 49 / 0312 413 30 38

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.