Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü

ENGELSİZ GENÇLİK KAMPLARI DEVAM EDİYOR

ENGELSİZ GENÇLİK KAMPLARI DEVAM EDİYOR

 Öğrencilerimizin sosyal gelişimleri ve kültürel aktiviteler yoluyla akranlarıyla birlikte toplumsal hayata katılımının artırılabilmesi amacıyla Bakanlığımız ile Gençlik ve Spor Bakanlığının ortaklaşa yürüttüğü "Engelsiz Gençlik Kampları" devam ediyor.

Gençlik ve Spor Bakanlığı iş birliğinde özel eğitim okullarımızda öğrenim görmekte olan öğrencilerimize yönelik düzenlenen Mersin ili Silifke Mehmet Akif Ersoy Gençlik Kampında 18-24 Haziran 2022 tarihleri arasında kız öğrencilerimiz için, 02-08 Temmuz 2022 tarihleri arasında ise erkek öğrencilerimiz için kamp gerçekleştirilmiştir.

Erkek öğrencilerimiz için düzenlenen kamp programına 18 ilimizden özel eğitim meslek okulları ve özel eğitim meslek liselerinde öğrenim görmekte olan 147 erkek öğrenci ve bu öğrencilerimize refakat eden 59 öğretmen, 6 Gençlik Lideri ile birlikte Özel Eğitim ve Kaynaştırma Daire Başkanı Sayın Cemal Özdemir ve dört Bakanlık personeli katılım sağlamışlardır.

Kamp süresince öğrencilerimizin etkin ve verimli vakit geçirebilmeleri için atölye çalışmaları deniz etkinlikleri, el sanatları, müzik, matrak oyunu, sokak oyunları, survivor parkuru, sinema etkinlikleri, origami, ebru sanatı, plaj voleybolu ve diğer sportif faaliyetlere yer verilmiştir.

Bakanlığımız ile Gençlik ve Spor Bakanlığının ortaklaşa yürüttüğü Engelsiz Gençlik Kampları sayesinde öğrencilerimizin sosyal ve kültürel birçok ihtiyacının karşılandığını belirten Genel Müdürümüz Sayın Prof. Dr. Kemal Varın Numanoğlu; bu süreçte gençlerimiz için desteklerini esirgemeyen tüm idareci ve öğretmenlerimize, Gençlik ve Spor Bakanlığının kamp yönetimine, grup liderlerine ve Genel Müdürlüğümüz çatısı altında çalışan personelimize teşekkür ederek "Engelsiz Gençlik Kamplarında"  öğrencilerimizin deniz, doğa ve çevre bilincini yönelik bilgilerinin pekiştirildiğine dikkat çekerek kampların önemine vurgu yaptı.

ENGELSİZ GENÇLİK KAMPLARI DEVAM EDİYOR.ENGELSİZ GENÇLİK KAMPLARI DEVAM EDİYOR.ENGELSİZ GENÇLİK KAMPLARI DEVAM EDİYOR.ENGELSİZ GENÇLİK KAMPLARI DEVAM EDİYOR.ENGELSİZ GENÇLİK KAMPLARI DEVAM EDİYOR.ENGELSİZ GENÇLİK KAMPLARI DEVAM EDİYOR.ENGELSİZ GENÇLİK KAMPLARI DEVAM EDİYOR.ENGELSİZ GENÇLİK KAMPLARI DEVAM EDİYOR.ENGELSİZ GENÇLİK KAMPLARI DEVAM EDİYOR.

Emniyet Mah. Gazeteci Muammer Yaşar Bostancı Cad. MEB Beşevler Kampüsü A Blok, 06560 Beşevler, Yenimahalle / ANKARA - 0312 413 30 49 / 0312 413 30 38

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.