Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü

ENGELSİZ GENÇLİK KAMPI BAŞLADI

ENGELSİZ GENÇLİK KAMPI BAŞLADI

Genel Müdürlüğümüz, özel eğitim ihtiyacı olan öğrencilerimizin sosyal ve kültürel aktiviteler yoluyla akranlarıyla birlikte toplumsal hayatın merkezinde olabilmeleri amacıyla Engelsiz Gençlik Kampı düzenledi.

Gençlik ve Spor Bakanlığı iş birliğinde özel eğitim okullarımızda öğrenim görmekte olan öğrencilerimize yönelik düzenlenen Engelsiz Gençlik Kampı Mersin ili Silifke Mehmet Akif Ersoy Gençlik Kampında başlamıştır. 18-24 Haziran 2022 tarihleri arasında kız öğrencilerimiz için başlayan kampımız 02-08 Temmuz 2022 tarihleri arasında da erkek öğrencilerimiz için gerçekleştirilecektir.  

Kamp süresince öğrencilerimizin etkin ve verimli vakit geçirebilmeleri için atölye çalışmaları deniz etkinlikleri, el sanatları, müzik, matrak oyunu, sokak oyunları, survivor parkuru, sinema etkinlikleri, origami, ebru sanatı, plaj voleybolu ve diğer sportif faaliyetlere yer verilecektir. Ayrıca öğrencilerimizin tarihî ve kültürel bilincinin artırılması amacıyla Mersin bölgesinde yer alan tarihî ve turistik yerlere geziler düzenlenecektir.   Engeliz gençlik kampına 22 ilimizden özel eğitim meslek okulları ve özel eğitim meslek liselerinde öğrenim görmekte olan 132 kız öğrencimiz ile bu öğrencilerimize refakat eden 54 öğretmenimiz ile 10 Gençlik Lideri kampa katılım sağlamışlardır.  

Engelsiz Gençlik Kampları Öğrencilerimiz İçin Büyük Önem Taşıyor  

Bakanlığımız ile Gençlik ve Spor Bakanlığı ile ortaklaşa yürütülen Engelsiz Gençlik Kamplarının öğrencilerimizin sosyalleşmeleri ve gelişimleri açısından büyük önem taşıdığını belirten Genel Müdürümüz Sayın Kemal Varın Numanoğlu bu süreçte gençlerimize desteklerini esirgemeyip rehber olan tüm idareci ve öğretmenlerimize, Gençlik ve Spor Bakanlığının güler yüzlü kamp yönetimine, grup liderlerine ve Genel Müdürlüğümüz çatısı altında çalışan personelimize teşekkür ederek "Engelsiz Gençlik Kampları"nın önümüzdeki süreçte de devam etmesinin önemini vurguladı.

 

ENGELSİZ GENÇLİK KAMPI BAŞLADI.ENGELSİZ GENÇLİK KAMPI BAŞLADI.ENGELSİZ GENÇLİK KAMPI BAŞLADI.ENGELSİZ GENÇLİK KAMPI BAŞLADI.ENGELSİZ GENÇLİK KAMPI BAŞLADI.ENGELSİZ GENÇLİK KAMPI BAŞLADI.ENGELSİZ GENÇLİK KAMPI BAŞLADI.ENGELSİZ GENÇLİK KAMPI BAŞLADI.

Emniyet Mah. Gazeteci Muammer Yaşar Bostancı Cad. MEB Beşevler Kampüsü A Blok, 06560 Beşevler, Yenimahalle / ANKARA - 0312 413 30 49 / 0312 413 30 38

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.