Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü

ENGELLİLER HAFTASINDA ÜNLÜ ŞEFLER ÖZEL ŞEFLERLE BULUŞTU

ENGELLİLER HAFTASINDA ÜNLÜ ŞEFLER ÖZEL ŞEFLERLE BULUŞTU

Ülkemizin çeşitli illerinden Özel Eğitim Meslek okullarındaki özel gereksinimli öğrencilere yiyecek içecek hizmetleri alanında eğitim veren öğretmenler, Engelliler Haftası kapsamında çevrimiçi düzenledikleri  'Ünlü Şefler Özel Şeflerle Buluşuyor' etkinliği ile özel eğitimde farkındalık yaratmaya devam ediyorlar.

Daha önce de farklı eTwinning proje etkinlikleri, özel gün kutlamaları ve pek çok workshop eğitimi ile bir araya gelen özel eğitim meslek okullarının öğretmenleri özel eğitimde yiyecek ve içecek hizmetleri alanına yoğun bir ilgi olduğu için, gastronomi alanındaki gelişmeleri ve aşçılık mesleğinin püf noktaları üzerine bu programı düzenlediklerini belirttiler. Eğitmen Danışman Şef Fehmi SAMANCI, Restoran Kurucu Şefi Serkan ÇAKIR ve Executive Chef Serdal ARIBEYLİ'nin konuk olduğu programda özel şefler ünlü şefler ile buluşup mesleğin incelikleri, kariyer planlaması, meslekte başarıya giden yollar gibi pek çok konuda fikir alışverişinde bulunarak öğrencilerimizden gelen soruları cevapladılar. Ayrıca programa konuk olan Vantrolok Berra EŞELİOĞLU Kukla Tarkan Şef karakteri ile etkinliğine renk katan girişleriyle özel çocuklarımıza kahkaha şöleni yaşattı. Programa Genel Müdürümüz Sayın Mehmet Nezir GÜL,  Daire Başkanımız Cemal ÖZDEMİR ve Kayseri İl Milli Eğitim Müdürü Bilal Yılmaz ÇANDIROĞLU, Kayseri İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Ekrem SABUNCU, Isparta İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Fevzi GÜÇLÜ de katılarak öğrencilerin Engelliler haftasını ve Ramazan bayramını kutladılar.  Genel Müdürümüz Sayın Mehmet Nezir GÜL konuşmasına Ramazan Bayramını kutlayarak, Kudüste yaşanan İslam alemi ve insanlık için üzücü olayları anarak başladı. Bu tür çalışmaların çocukların gelişmesine katkı sağlayacağını söyleyerek özel çocuklarımızın sosyal ve eğitsel gelişimine katkı sağlayan yiyecek içecek hizmetleri öğretmenlerini engel tanımayan çalışmalarından dolayı tebrik etti.

eTwinning projelerinin bu yönlü anlamlı programların oluşmasında öncü ve birleştirici olduğunu belirten öğretmenler amaçlarının yiyecek içecek hizmetleri alanında kaliteli mesleki eğitim ile özel çocuklarımıza meslek edindirmek, toplumsal yaşamda sosyal ve ekonomik açıdan  kendi ayakları üzerinde duran bireyler yetiştirmek olduğunu belirterek bundan sonra da bu tarz etkinliklerle bir araya gelmeye devam edeceklerinin müjdesini verdiler.

15-05-202115-05-2021

Emniyet Mah. Gazeteci Muammer Yaşar Bostancı Cad. MEB Beşevler Kampüsü A Blok, 06560 Beşevler, Yenimahalle / ANKARA - 0312 413 30 49 / 0312 413 30 38

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.