Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü

ELİF İLE ALP "OKUL HEYECANI" YAŞIYOR

ELİF İLE ALP

Genel Müdürlüğümüz salgın hastalık döneminde psikolojik sağlamlığı artırmak amacıyla okul öncesi ve ilkokul öğrencileri için yayımladığı Psikoeğitsel Etkinlikler Kitapçığı "Elif ile Alp" serisinin dördüncüsü çocuklarla buluştu. Çocukların çok sevdiği karakterler Elif ve Alp, bu kitapçıkta yaşıtları gibi "Okul Heyecanı" yaşıyor.

Yüz yüze eğitim öğretimin başladığı bu günlerde, Genel Müdürlüğümüz tarafından hazırlanan Elif ile Alp serisinin 4. kitabı, "Okul Heyecanı" çocuklarla buluşuyor.

Elif ile Alp serisinin öğrenci, öğretmen ve velilerin büyük beğenisini kazandığını belirten Millî Eğitim Bakanımız Sayın Ziya SELÇUK, "Okul Heyecanı" adlı yeni kitapla çocukların salgının travmatik etkileriyle baş etmeleri ve normalleşme sürecine uyum sağlamalarını kolaylaştırmayı hedeflediklerini anlattı.

Kitapta öğrenciler ve ailelerinin interaktif bir şekilde yapabilecekleri pek çok etkinlik bulunduğunu ifade eden Bakanımız Sayın Ziya SELÇUK, "Çocuklarımızın kaygılarından arınmaları için psikoeğitsel olarak desteklenmelerini çok önemsiyoruz. Bu yeni kitabımızla, çocuklarımız kendileriyle rahatlıkla özdeşleştirdikleri Elif ve Alp'in yaşantıları üzerinden yüz yüze eğitim sürecinde okulda uymaları gereken kuralları daha iyi özümseyecek. Ayrıca kitapta yer alan etkinlikleri yaparak kendilerini sağlıklı bir şekilde ifade edebilecekler." ifadelerini kullandı.

Genel Müdürümüz Sayın Mehmet Nezir GÜL; "Kovid-19 salgınının başından bu yana Genel Müdürlüğümüz, psikososyal destek hizmetleri kapsamında, bu süreçte çocuklarda görülebilecek ortak ruhsal tepkileri azaltmak ve psikolojik sağlamlıklarını güçlendirmek için çok yönlü çalışmalar yaptı. Bunlardan bir tanesi de 'Elif ile Alp Çocuklar İçin Psikoeğitsel Etkinlikler Kitapçıkları' serisidir. Çocuklarımıza ve öğretmenlerimize hayırlı olsun." dedi.

Hazırlanan Elif ile Alp - 4 "Okul Heyecanı" kitapçığı e-kitap haline ulaşmak için tıklayınız. 

Emniyet Mah. Gazeteci Muammer Yaşar Bostancı Cad. MEB Beşevler Kampüsü A Blok, 06560 Beşevler, Yenimahalle / ANKARA - 0312 413 30 49 / 0312 413 30 38

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.