Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü

E-randevu Sistemi Hayata Geçirildi

E-randevu Sistemi Hayata Geçirildi

Özel eğitim ihtiyacı olan bireylerin eğitsel değerlendirme amaçlı rehberlik ve araştırma merkezlerinden yararlanmak amacıyla müracaatlarını internet aracılığı ile telefon, tablet veya bilgisayar üzerinden yapmalarını sağlayan, Genel Müdürlüğümüz ve Bilgi İşlem Dairesi  Başkanlığı işbirliği ile hazırlanan e-randevu sistemi hayata geçirildi.

   

Çankırı, Kırşehir, Kırıkkale, Bolu, Düzce illeri ile Ankara Gölbaşı ve Etimesgut İlçelerinde pilot uygulamaları yapılan sistem, Şubat ayı içerisinde tüm illerimizde uygulanmaya başlandı. 350.000 engelli bireyin faydalanması beklenen sistemden birkaç ay içinde RAM raporları da kuruma gitmeden alınabilecektir.

 

 

E-devlet entegrasyonu gerçekleştirilen sisteme "http://ramdevu.meb.gov.tr" adresinden erişilmektedir. E-randevu sisteminden Şubat ayından itibaren 85 bin özel eğitim ihtiyacı olan birey faydalanmıştır. Ayrıca randevu alan bireylere, randevu gün ve saatleri cep telefonlarına mesaj olarak da gönderilmektedir. 

Emniyet Mah. Gazeteci Muammer Yaşar Bostancı Cad. MEB Beşevler Kampüsü A Blok, 06560 Beşevler, Yenimahalle / ANKARA - 0312 413 30 49 / 0312 413 30 38

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.