Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü

" DUYGULARINI PAYLAŞIR MISIN? " RESİM YARIŞMASI SONUÇLANDI

DUYGULAR DİJİTAL DÜNYADA RESİMLE İFADE EDİLDİ


Milli Eğitim Bakanlığı Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından hizmete sunulan ve 210.000 aktif kullanıcıya ulaşan "Özelim Eğitimdeyim" mobil uygulaması üzerinden "Pandemi Sürecinde Duygularını Paylaşır Mısın?" adlı resim yarışması gerçekleştirildi.

Konuyla ilgili açıklama yapan Genel Müdürümüz Sayın Mehmet Nezir GÜL;

"Özel eğitim öğrencilerimiz ve aileleri ile öğretmenlerimizin katılımlarıyla gerçekleşen resim yarışmamızda, özel paydaşlarımızın Kovid-19 sürecinde duygularını dijital dünyada resimlerle ifade edebilmeleri amaçlanmıştır. Temel ilkesi "Erişilebilirlik ve Kullanılabilirlik" olan mobil uygulama içeriklerine, pandemi sürecinde günlük yaşantılarına ve eğitimlerine evlerinde devam eden özel eğitim öğrencilerimiz, ailelerimiz ve öğretmenlerimiz kolayca ulaşmışlardır. Eğitim öğretim döneminden sonra başlayan yaz tatilinde ise acısıyla tatlısıyla geride kalan bu süreci özel eğitim öğrencilerimiz, ailelerimiz ve öğretmenlerimiz "Özelim Eğitimdeyim" mobil uygulaması üzerinden düzenlenen bu yarışma ile dijital bir platformda resimle ifade etme imkânı bulmuşlardır. Mobil uygulama kullanıcılarımıza ve duygularını bizimle paylaşan katılımcılarımıza teşekkür ediyor, özel eğitim içeriklerini sürekli zenginleştirdiğimizi bilmelerini istiyorum." dedi.

Yaz tatilinin başlamasıyla birlikte mobil uygulama üzerinden "Yarışma" menü başlığı oluşturularak kullanıcıların bu menü başlığından yarışma bilgilerine erişimleri ve başvuru yapmaları sağlandı. Dijital veri transferinin yapılabileceği bir sistem oluşturuldu ve katılımcılar 22 Temmuz 2020 tarihine kadar eserlerini kolayca uygulamaya yükledi. 1000'e yakın eser "öğrenci ile ailesi" - "öğretmen" şeklinde iki kategoriye ayrılarak uygulama üzerinden oylandı ve Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü Komisyonunca değerlendirildi. Dereceye giren eser sahiplerine dijital içeriklere rahatça ulaşabilmeleri amacıyla dokunmatik tablet, teşvik ödülü ile değerlendirilen katılımcılara ise fonksiyonel kulaklık seti hediye edildi.

Dereceye Giren Eserler

Öğrenci-Aile Kategorisinde;

Batman-Abdullah SAYIŞ, İstanbul-Elif PEKTAŞ, İzmir-Aymeriç TÜRKYENER

Öğretmen Kategorisinde;

Konya-Ümmahani ÜNAL YAKAR, Tokat-Hava DUMAN, Eskişehir-Özlem ERDAL IŞIK

(15 katılımcı teşvik (mansiyon) ödülü ile ödüllendirilmiş, ödül almaya hak kazanan tüm eser sahipleri "Özelim Eğitimdeyim" mobil uygulamasından ilan edilmiştir.)

07-08-202007-08-202007-08-202007-08-202007-08-202007-08-2020

Emniyet Mah. Gazeteci Muammer Yaşar Bostancı Cad. MEB Beşevler Kampüsü A Blok, 06560 Beşevler, Yenimahalle / ANKARA - 0312 413 30 49 / 0312 413 30 38

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.