Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü

DİL VE KONUŞMA GÜÇLÜĞÜ OLAN ÖĞRENCİLERİN EĞİTİMİNDE ÖZEL EĞİTİM UYGULAMALARINA YÖNELİK UZAKTAN ÇEVRİM İÇİ/CANLI HİZMET İÇİ KURS DÜZENLENDİ

DİL VE KONUŞMA GÜÇLÜĞÜ OLAN ÖĞRENCİLERİN EĞİTİMİNDE ÖZEL EĞİTİM UYGULAMALARINA YÖNELİK UZAKTAN ÇEVRİM İÇİ/CANLI HİZMET İÇİ KURS DÜZENLENDİ

Bakanlığımıza bağlı okullarda görev yapan özel eğitim öğretmenleri, sınıf öğretmenleri ve okul öncesi öğretmelerin hizmet içi eğitim kapsamında 28 Kasım - 2 Aralık 2022 tarihlerinde "Dil ve Konuşma Güçlüğü Olan Öğrencilerin Eğitiminde Özel Eğitim Uygulamalarına Yönelik Uzaktan Çevrim İçi/Canlı Hizmet içi Kurs" düzenlendi.

Uzaktan çevrim içi eğitim olarak düzenlenen kursa 81 ilde görev yapan öğretmenler katıldı.  

Dil ve konuşma güçlüğü olan öğrencilerle çalışan öğretmenlerin alandaki bilgi ve tecrübelerini artırmaları amacıyla düzenlenen kursta Üsküdar Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Dil ve Konuşma Terapisi Bölüm Başkanı Sayın Prof. Dr. Ahmet Konrot, İzmir Bakırçay Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Dil ve Konuşma Terapisi Bölüm Başkanı Sayın Prof. Dr. Bülent Toğram, Anadolu Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Dil ve Konuşma Terapisi Bölümünden Sayın Doç. Dr. Elçin Tadıhan Özkan, Biruni Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Dil ve Konuşma Terapisi Bölümünden Sayın Öğr. Gör. Dr. Gülce Alev-Savtak, Nişantaşı Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Dil ve Konuşma Terapisi Bölümünden Sayın Dr. Öğretim Üyesi Aşena Karamete, Üsküdar Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Dil ve Konuşma Terapisi Bölümünden Sayın Dr. Öğretim Üyesi Özlem Oğuz, Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Eğitim Fakültesi Özel Eğitim Bölüm Başkanı Sayın Dr. Öğretim Üyesi Deniz Akdal dil ve konuşma güçlüğü olan öğrencilerin eğitimine ilişkin sunumlarını gerçekleştirdiler.  

Daire Başkanlarımızdan Sayın Fatih Paça kursun açılışında yapmış olduğu konuşmasında dil ve konuşma güçlüğü alanında bu yıl ikincisi yapılan bu kursun çevrim içi olarak ilk defa düzenlendiğini, gerek özel eğitim okullarında gerekse kaynaştırma/bütünleştirme yoluyla eğitimlerine devam eden öğrencilerin iletişimin becerilerinin geliştirilmesine ve var olan konuşma güçlüklerinin öğretmenlerimizin sınıf içi etkinliklerde daha donanımlı hale getirilebilme çabalarının önemli ve değerli olduğunu belirtti.  

Öğretmenlerin özel eğitim alanına ilişkin bilgi ve becerilerinin arttırılmasına yönelik Bakanlığımızın eğitim faaliyetlerinin devam edeceğini dile getiren Sayın Fatih Paça, kursa katılan eğitim görevlilerine ve katılımcılara teşekkür etti.

DİL VE KONUŞMA GÜÇLÜĞÜ OLAN ÖĞRENCİLERİN EĞİTİMİNDE ÖZEL EĞİTİM UYGULAMALARINA YÖNELİK UZAKTAN ÇEVRİM İÇİ/CANLI HİZMET İÇİ KURS DÜZENLENDİ.DİL VE KONUŞMA GÜÇLÜĞÜ OLAN ÖĞRENCİLERİN EĞİTİMİNDE ÖZEL EĞİTİM UYGULAMALARINA YÖNELİK UZAKTAN ÇEVRİM İÇİ/CANLI HİZMET İÇİ KURS DÜZENLENDİ.DİL VE KONUŞMA GÜÇLÜĞÜ OLAN ÖĞRENCİLERİN EĞİTİMİNDE ÖZEL EĞİTİM UYGULAMALARINA YÖNELİK UZAKTAN ÇEVRİM İÇİ/CANLI HİZMET İÇİ KURS DÜZENLENDİ.DİL VE KONUŞMA GÜÇLÜĞÜ OLAN ÖĞRENCİLERİN EĞİTİMİNDE ÖZEL EĞİTİM UYGULAMALARINA YÖNELİK UZAKTAN ÇEVRİM İÇİ/CANLI HİZMET İÇİ KURS DÜZENLENDİ.DİL VE KONUŞMA GÜÇLÜĞÜ OLAN ÖĞRENCİLERİN EĞİTİMİNDE ÖZEL EĞİTİM UYGULAMALARINA YÖNELİK UZAKTAN ÇEVRİM İÇİ/CANLI HİZMET İÇİ KURS DÜZENLENDİ.DİL VE KONUŞMA GÜÇLÜĞÜ OLAN ÖĞRENCİLERİN EĞİTİMİNDE ÖZEL EĞİTİM UYGULAMALARINA YÖNELİK UZAKTAN ÇEVRİM İÇİ/CANLI HİZMET İÇİ KURS DÜZENLENDİ.DİL VE KONUŞMA GÜÇLÜĞÜ OLAN ÖĞRENCİLERİN EĞİTİMİNDE ÖZEL EĞİTİM UYGULAMALARINA YÖNELİK UZAKTAN ÇEVRİM İÇİ/CANLI HİZMET İÇİ KURS DÜZENLENDİ.DİL VE KONUŞMA GÜÇLÜĞÜ OLAN ÖĞRENCİLERİN EĞİTİMİNDE ÖZEL EĞİTİM UYGULAMALARINA YÖNELİK UZAKTAN ÇEVRİM İÇİ/CANLI HİZMET İÇİ KURS DÜZENLENDİ.DİL VE KONUŞMA GÜÇLÜĞÜ OLAN ÖĞRENCİLERİN EĞİTİMİNDE ÖZEL EĞİTİM UYGULAMALARINA YÖNELİK UZAKTAN ÇEVRİM İÇİ/CANLI HİZMET İÇİ KURS DÜZENLENDİ.

Emniyet Mah. Gazeteci Muammer Yaşar Bostancı Cad. MEB Beşevler Kampüsü A Blok, 06560 Beşevler, Yenimahalle / ANKARA - 0312 413 30 49 / 0312 413 30 38

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.