Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü

"DİL VE KONUŞMA GÜÇLÜĞÜ OLAN ÖĞRENCİLERİN EĞİTİMİNDE ÖZEL EĞİTİM UYGULAMALARI KURSU" DÜZENLENDİBakanlığımıza bağlı okullarda görev yapan özel eğitim ve okul öncesi öğretmenlerin hizmet içi eğitim kapsamında 03-07 Ekim 2022 tarihleri arasında "Dil ve Konuşma Güçlüğü Olan Öğrencilerin Eğitiminde Özel Eğitim Uygulamaları Kursu" düzenlendi.  

Rize Çayeli Hizmetiçi Enstitüsünde yüz yüze eğitim olarak düzenlenen kursa 81 ilde görev yapan öğretmenler katıldı.   

Dil ve konuşma güçlüğü olan öğrencilerle çalışan öğretmenlerin alandaki bilgi ve tecrübelerini arttırmaları amacıyla düzenlenen kursta Üsküdar Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Dil ve Konuşma Terapisi Bölüm Başkanı Sayın Prof. Dr. Ahmet Konrot, İzmir Bakırçay Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Dil ve Konuşma Terapisi Bölüm Başkanı Sayın Prof. Dr. Bülent Toğram, Anadolu Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Dil ve Konuşma Terapisi Bölümünden Sayın Doç. Dr. Elçin Tadıhan Özkan, Biruni Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Dil ve Konuşma Terapisi Bölümünden Sayın Öğr. Gör. Dr. Gülce Alev Savtak, Nişantaşı Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Dil ve Konuşma Terapisi Bölümünden Sayın Dr. Öğretim Üyesi Aşena Karamete, Üsküdar Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Dil ve Konuşma Terapisi Bölümünden Sayın Dr. Öğretim Üyesi Özlem Oğuz, dil ve konuşma güçlüğü olan öğrencilerin eğitimine ilişkin sunumlarını gerçekleştirdiler.   

Genel Müdür V. Sayın Cemal Özdemir, kursun açılışında çevrim içi olarak yapmış olduğu konuşmasında dil ve konuşma güçlüğü olan öğrencilerin gerek özel eğitim okullarında gerekse kaynaştırma/bütünleştirme yoluyla eğitimlerine devam ettiklerini belirterek bu öğrencilerin iletişimin becerilerinin geliştirilmesinin önemine dikkat çekti.

Öğretmenlerin özel eğitim alanına ilişkin bilgi ve becerilerinin arttırılmasına yönelik Bakanlığımızın eğitim faaliyetlerinin devam edeceğini dile getirerek kursa katılan eğitim görevlilerine ve katılımcılara teşekkür etti.

Dil ve Konuşma Güçlüğü Olan Öğrencilerin Eğitiminde Özel Eğitim Uygulamaları Kursu düzenlendi. Dil ve Konuşma Güçlüğü Olan Öğrencilerin Eğitiminde Özel Eğitim Uygulamaları Kursu düzenlendi. Dil ve Konuşma Güçlüğü Olan Öğrencilerin Eğitiminde Özel Eğitim Uygulamaları Kursu düzenlendi. Dil ve Konuşma Güçlüğü Olan Öğrencilerin Eğitiminde Özel Eğitim Uygulamaları Kursu düzenlendi. Dil ve Konuşma Güçlüğü Olan Öğrencilerin Eğitiminde Özel Eğitim Uygulamaları Kursu düzenlendi. Dil ve Konuşma Güçlüğü Olan Öğrencilerin Eğitiminde Özel Eğitim Uygulamaları Kursu düzenlendi. Dil ve Konuşma Güçlüğü Olan Öğrencilerin Eğitiminde Özel Eğitim Uygulamaları Kursu düzenlendi. Dil ve Konuşma Güçlüğü Olan Öğrencilerin Eğitiminde Özel Eğitim Uygulamaları Kursu düzenlendi.

Emniyet Mah. Gazeteci Muammer Yaşar Bostancı Cad. MEB Beşevler Kampüsü A Blok, 06560 Beşevler, Yenimahalle / ANKARA - 0312 413 30 49 / 0312 413 30 38

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.