Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü

DİJİTAL ÖZEL EĞİTİM PROJESİ MATERYAL İÇERİK GELİŞTİRME ÇALIŞTAYI

DİJİTAL ÖZEL EĞİTİM PROJESİ MATERYAL İÇERİK GELİŞTİRME ÇALIŞTAYI

UNICEF'in finansman desteğiyle Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü koordinesinde yürütülen ''Dijital Özel Eğitim Projesi'' çalıştay serisinin ikincisi olan ''Materyal İçerik Geliştirme  Çalıştayı'' YEĞİTEK, Temel Eğitim, Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü temsilcileri, UNİCEF program uzmanları, akademisyenler ve öğretmenlerin katılımıyla Ankara'da gerçekleştirildi.

Çalıştay kapsamında öğrenme yetkinliklerine uygun olarak özel çocuklarımızın akademik ve sosyal alanda desteklenmesi amacıyla dijital materyallerin içeriğinin geliştirilmesi çalışmaları yapıldı. Çalıştayın açılış oturumunda söz alan ARGE ve Projeler Daire Başkanı Ebubekir AYDIN; dijital dünyanın amacına uygun olarak kullanıldığında fırsatlarla dolu olduğunu ve her gruptan öğrencinin öğrenme şekline cevap verebilecek dijital ortamların var olduğunu belirtti. Açılış oturumunda söz alan bir diğer isim UNICEF birim yöneticisi Mehmet BULDU; Dijital Özel Eğitim projesinin sistemsel olarak beklenen etkilerinden bahsederek, düzenlenen çalıştayın planlanan materyalleri yapılandırmadaki önemi üzerine konuştu. Açılış konuşmalarının ardından akademik danışman ekip lideri Prof. Dr. Necdet KARASU çalıştay programında izlenecek yöntem ve iş akışı ile ilgili bilgiler verdi. Katılımcıların hayal ve tasarım gücünü konuşturduğu çalışmaların son gününde küçük grup sunumları yapılarak  mateyallerin taslak senaryoları oluşturuldu.

27-04-202227-04-202227-04-202227-04-202227-04-202227-04-2022

Emniyet Mah. Gazeteci Muammer Yaşar Bostancı Cad. MEB Beşevler Kampüsü A Blok, 06560 Beşevler, Yenimahalle / ANKARA - 0312 413 30 49 / 0312 413 30 38

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.