Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü

DİJİTAL ÖZEL EĞİTİM PROJESİ KOORDİNASYON TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

DİJİTAL ÖZEL EĞİTİM PROJESİ KOORDİNASYON TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Genel Müdürlüğümüz koordinesinde, UNICEF'in finansmanında yürütmekte olduğumuz "Dijital Özel Eğitim Projesi"nin bir sonraki dönem programlama ve koordinasyon toplantısı 01-05 Ağustos 2022 tarihleri arasında Afyonkarahisar'da Genel Müdürlüğümüz personeli, UNICEF temsilcileri ve akademik danışman ekibinin katılımıyla gerçekleştirilmiştir. 

Projenin ikinci dönemi sürecinde özel eğitim ihtiyacı olan çocuklarımızın salgın ve benzeri mücbir sebeplerle eğitime ara verilen dönemlerde akademik ve sosyal gelişim alanlarını desteklemek, sınıf içinde öğrenilenleri oyunlaştırma yaklaşımı kullanarak pekiştirilmesini sağlamak amacıyla biribirini tamamlayıcı nitelikte 4 çalıştay gerçekleştirilmiştir.  

Çalıştaylar sonunda "erişilebilirlik" ilkesi göz önünde bulundurularak kazanım temelli, akademik ve sosyal gelişim alanlarını destekleyici 6 ana tema ve 23 alt temadan oluşan oyun senaryoları geliştirilmiştir. Senaryoların gözden geçirilmesi ile başlayan koordinasyon toplantısı, tamamlanan senaryoların çekim planının görsel haritasının-Storyboard geliştirme çalışması ile devam etmiştir. Toplantının dördüncü ve beşinci günü ise öğrenme sürecinde ilerlemenin ve uygulama yoluyla öğrenci kazanımlarının değerlendirilmesi çalışması gerçekleştirilmiştir.

DİJİTAL ÖZEL EĞİTİM PROJESİ KOORDİNASYON TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ.DİJİTAL ÖZEL EĞİTİM PROJESİ KOORDİNASYON TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ.DİJİTAL ÖZEL EĞİTİM PROJESİ KOORDİNASYON TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ.DİJİTAL ÖZEL EĞİTİM PROJESİ KOORDİNASYON TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

Emniyet Mah. Gazeteci Muammer Yaşar Bostancı Cad. MEB Beşevler Kampüsü A Blok, 06560 Beşevler, Yenimahalle / ANKARA - 0312 413 30 49 / 0312 413 30 38

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.