Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü

ÇOCUKLARIMIZ İLK YARDIMI BU KİTAPTAN ÖĞRENECEK

ÇOCUKLARIMIZ İLK YARDIMI BU KİTAPTAN ÖĞRENECEK

Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü olarak hazırladığımız her çocuğun ilk yardımın önemini kavraması ve ilk yardım uygulamalarına aşinalık kazanıp öğrenmesi için "İlk Yardım Okulu: Kahramanlar İş Başında" adlı kitabımızı Sayın Bakanımız Ziya SELÇUK kamuoyuyla paylaştı. Kitabımız, Bakanlığımız yönetici ve uzmanları, çocuk sağlığı ve hastalıkları uzmanları, çocuk ve erişkin acil tıp uzmanları, acil hemşireleri, paramedikler, ilk yardım eğitmenleri, klinik psikolog ve sosyal hizmet uzmanlarının ortak çabasının ürünü olarak ortaya çıkmıştır. "İlk Yardım Okulu: Kahramanlar İş Başında" kitabının tanıtım töreninde Sayın Bakanımız Ziya Selçuk, "bu kaynak sayesinde ilk yardım eğitiminin çocukluk çağlarında başlıyor olmasının geleceğe atılan en önemli adımlardan biri olduğunu ve her yaşta herkesin yapabileceği ilk yardım içeriklerini çocuklarımızın içselleştireceğini" belirtti. Sayın Bakanımız "Bazı durumlarda hiçbir ilk yardım uygulaması yapmadan sadece 112'yi doğru zamanda arayarak ve doğru bilgileri vererek hayat kurtarmak mümkün olabilir. Bu bakış açısıyla 6-9 yaş çocuklarımız için hikâyeler eşliğinde 'İlk Yardım Okulu: Kahramanlar İş Başında' kitabını hazırladık. Kitapta hem temel sağlık bilgilerine yer verdik hem de ilkokul ve okul öncesi çağındaki kahramanların başından geçen olaylarda temel ilk yardım uygulamalarını hikâyeler eşliğinde anlattık." dedi.

Alanında bir ilk olma özelliği taşıyan kitabın çocuklar, öğretmenler, veliler ve kurumlar için önemli bir kaynak teşkil edeceğini ifade eden Sayın Bakanımız, çalışmanın hazırlanmasında emeği geçen Bakan Yardımcımız Sayın Mahmut Özer'e, Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü yönetici ve uzmanlarına, kitaba katkı veren tüm hekim, hemşire, paramedik, klinik psikolog ve sosyal hizmet uzmanlarına teşekkür etti. Bakanımız konuşmasının ardından Karabük, Giresun, Iğdır ve Osmaniye'de kitabın ulaştığı çocuklarla dijital ortamda görüştü.

UNICEF'in finansal desteğiyle hazırlanan kitap, basılarak öğrencilere ulaştırılmak için özel eğitim anaokulu, ana sınıfı ve ilkokullara gönderilmiştir.

Kitabımızın

Tek sayfa versiyonuna ulaşmak için tıklayınız  

İkili sayfa versiyonuna ulaşmak için tıklayınız 


Emniyet Mah. Gazeteci Muammer Yaşar Bostancı Cad. MEB Beşevler Kampüsü A Blok, 06560 Beşevler, Yenimahalle / ANKARA - 0312 413 30 49 / 0312 413 30 38

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.