Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü

ÇIK DIŞARIYA OYNAYALIM EĞLENCE PROGRAMI

Tüm çocuklarımızı yine 'özel bir programda' buluşturduk.
ÇIK DIŞARIYA OYNAYALIM EĞLENCE PROGRAMI

Genel Müdürlüğümüz ve TRT iş birliği ile hazırladığımız "Çık Dışarıya Oynayalım" eğlence programında, özel eğitim ihtiyacı olan ve olağan gelişim gösteren çocuklarımızın açık havada bir arada oyunlar oynayarak kaliteli vakit geçirmelerini amaçladık.

Programda; yedi kule, istop, mendil kapmaca, yerden yüksek gibi geçmişten günümüze geleneksel çocuk oyunları ile parkurlu oyunlara yer verdik. Tüm yetersizlik grubuna sahip çocuklarımız ile arkadaşları, onlar için özel hazırladığımız oyunlarda eğlenceli vakit geçirdiler.

Genel Müdürlüğümüzdeki özel eğitim uzmanlarının senaryosunu ve içeriklerini hazırladığı programda, özel eğitim ihtiyacı olan çocuklarımızla, olağan gelişim gösteren çocuklarımızın kaynaşmasını amaçladık.

Çık Dışarıya Oynayalım, 20 Eylül Pazartesi günü saat 21:10' da TRT EBA TV İlkokul ve 24 Eylül Cuma günü saat 20:10'da TRT EBA TV Ortaokul kanallarında yayınlanmaya başlayacaktır. Her hafta Pazartesi ilkokul ve Cuma ortaokul kanallarında yayınlanacak olan program, 10 hafta boyunca ekranlarda olacaktır.

 

Tanıtım videosunu izlemek için buraya tıklayınız.

Emniyet Mah. Gazeteci Muammer Yaşar Bostancı Cad. MEB Beşevler Kampüsü A Blok, 06560 Beşevler, Yenimahalle / ANKARA - 0312 413 30 49 / 0312 413 30 38

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.