Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü

Bütünleştirici Eğitimin Geliştirilmesi Projesi (BEGEP), Sivil Toplum Kuruluşları ile İş Birliğinin Güçlendirilmesi Çalıştayı

Bütünleştirici Eğitimin Geliştirilmesi Projesi (BEGEP), Sivil Toplum Kuruluşları ile İş Birliğinin Güçlendirilmesi Çalıştayı

 

Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti tarafından finanse edilen ve T.C. Millî Eğitim Bakanlığı Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından yürütülen Bütünleştirici Eğitimin Geliştirilmesi Projesi (BEGEP) kapsamında yapılacak olan "Sivil Toplum Kuruluşları ile İş Birliğinin Güçlendirilmesi Çalıştayı" 09 Ocak 2020 Perşembe günü 09.30'da AR-GE ve Projeler Daire Başkanı Dr. Sayın Murat AĞAR'ın açılış konuşmasıyla İstanbul'da Başladı.  

 

Çalıştaya, Millî Eğitim Bakanlığı Yetkilileri, Millî Eğitim Bakanlığı uzmanları ile proje pilot illerinden davet edilen (Ankara, Adana, Balıkesir, Bursa, Diyarbakır, Erzurum, İstanbul, İzmir, Kahramanmaraş, Konya, Samsun, Trabzon) ve bütünleştirici eğitim konusunda aktif olarak çalışan Sivil Toplum Kuruluşlarının (STK) temsilcileri katıldı.

 

Çalıştayda özel eğitim ve bütünleştirici eğitim konularında mevcut durumun tartışılması için bir platform oluşturuldu. Çalıştay kapsamında; BEGEP hakkında genel bilgi verildi, proje hakkında mevcut bulgular paylaşıldı, bütünleştirici eğitimde STK'ların Rolü Türkiye ve Avrupa ülkeleri örnekleriyle açıklandı, bütünleştirici eğitimde STK'larla iş birliğinin artırılması için yapılabileceklerle ilgili grup çalışmaları yapıldı, bütünleştirici eğitimin yaygınlaştırılmasında iletişim, farkındalık ve aktif destek vb. konular görüşüldü.

 

Çalıştayla özel eğitim ve bütünleştirici eğitim konusunda koordinasyonun ve iş birliğinin sağlanması, iyileştirme alanlarının belirlenmesi, görüş ve fikirlerin paylaşılarak proje çıktılarının en iyi şekilde alınması için iş birliğinin oluşturulması hedefleniyor.

 

09-01-202009-01-2020

Emniyet Mah. Gazeteci Muammer Yaşar Bostancı Cad. MEB Beşevler Kampüsü A Blok, 06560 Beşevler, Yenimahalle / ANKARA - 0312 413 30 49 / 0312 413 30 38

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.