Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü

Bütünleştirici Eğitimin Geliştirilmesi Projesi (BEGEP) I. Yönlendirme Komitesi Toplantısı

Bütünleştirici Eğitimin Geliştirilmesi Projesi (BEGEP) I. Yönlendirme Komitesi Toplantısı

 

Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti tarafından finanse edilen ve T.C. Millî Eğitim Bakanlığı Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından yürütülen "Bütünleştirici Eğitimin Geliştirilmesi Projesi" (BEGEP) I. Yönlendirme Komitesi Toplantısı 29 Ocak 2019 tarihinde Milli Eğitim Bakanlığı Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa SAFRAN, Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Genel Müdürü Mehmet Nezir GÜL ve Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı AB ve Mali Yardımlar Dairesi Başkanı  Süreyya ERKAN'ın katılımlarıyla gerçekleşti.

 

Proje süresince 6 ayda bir gerçekleşecek olan 'Yönlendirme Komitesi Toplantısı'nın ilki, Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürü Mehmet Nezir GÜL'ün açılış konuşmaları ile başladı. Toplantı, proje eğitim kilit uzmanı Mudite REIGASE' nin  şu ana kadar gerçekleştirilen ve gerçekleştirilecek faaliyetleri ile ilgili sunumu ve iletişim uzmanı Nihal TOGO' nun farkındalık artırma bileşeni kapsamında hazırladığı sunumu ile devam etti. Ardından Bakan Yardımcımız Prof. Dr. Mustafa SAFRAN, projenin ilk 6 aylık sürecini değerlendirmiş ve bütünleştirme eğitiminin, Bakanlığımızın öncelikli hedefleri arasında yer aldığını ve bu hedeflerin gerçekleşmesinde tüm tarafların işbirliğinin önemini vurguladı.

 

Toplantının son oturumunda ise toplantıya katılan Millî Eğitim Bakanlığı,  Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı AB ve Mali Yardımlar Dairesi,  üniversitelerin ve bütünleştirici eğitim konusunda aktif olarak çalışan Sivil Toplum Kuruluşlarının (STK) temsilcileri, gerekli olan koordinasyon ve işbirliğinin sağlıklı bir şekilde sürdürülebilmesi için alınması gereken tedbirleri görüşmüş ve toplantı sonlandırılmıştır.

30-01-2020

30-01-2020

 

Emniyet Mah. Gazeteci Muammer Yaşar Bostancı Cad. MEB Beşevler Kampüsü A Blok, 06560 Beşevler, Yenimahalle / ANKARA - 0312 413 30 49 / 0312 413 30 38

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.