Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü

“Braille Yazı Öğretimi” ve “Türk İşaret Dili” Kursları Düzenlendi

“Braille Yazı Öğretimi” ve “Türk İşaret Dili” Kursları Düzenlendi

“BRAİLLE YAZI ÖĞRETİMİ” VE “TÜRK İŞARET DİLİ” KURSLARI DÜZENLENDİ.

            Genel Müdürlüğümüzce Yalova-Çınarcık Esenköy Hizmet İçi Eğitim Enstitüsü’nde “Braille Yazı Öğretimi” ve “Türk İşaret Dili” kursları düzenlendi.

             24-28 Ağustos 2015 tarihleri arasında gerçekleştirilen “Braille Yazı Öğretimi Kursu”na 132, 24 Ağustos-4 Eylül 2015 tarihleri arasında gerçekleştirilecek “Türk İşaret Dili Kursu”na 118 kursiyer davet edildi. 

            Her iki faaliyetin açılışının birlikte yapıldığı kurslarda akademisyenler ve konularında uzman eğitim görevlileri ülkemizin değişik illerindeki görme engelliler ilkokulları ve ortaokulları ile işitme engelliler ilkokulları ve ortaokullarında görev yapmakta olan öğretmenler ve idarecileriyle buluştu.

            Kursiyer öğretmen ve okul idarecilerimizin görev yapmakta oldukları okullara devam eden görme ve işitme engelli öğrencilere daha yararlı olabilmek adına ilgiyle takip ettikleri kurslarda, eğitim görevlilerinin program doğrultusundaki sunumlarının yanı sıra uygulamalı derslere de yer verildi.

            Oldukça yoğun ve yararlı geçtiği dile getirilen kurslardan “Braille Yazı Öğretimi Kursu”,  kurs sonunda yapılan sınavın ardından sertifika töreniyle son buldu. “Türk İşaret Dili Kursu” ise 04 Eylül 2015 Cuma günü sonlandırılacak.

 

 

 

Emniyet Mah. Gazeteci Muammer Yaşar Bostancı Cad. MEB Beşevler Kampüsü A Blok, 06560 Beşevler, Yenimahalle / ANKARA - 0312 413 30 49 / 0312 413 30 38

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.