Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü

BİREYSELLEŞTİRİLMİŞ EĞİTİM PROGRAMI HAZIRLAMA SEMİNERİ ÖBA'DA YAYIMLANDI

BİREYSELLEŞTİRİLMİŞ EĞİTİM PROGRAMI HAZIRLAMA SEMİNERİ ÖBA'DA YAYIMLANDI

Özel eğitim ihtiyacı olan öğrenciler ile çalışan öğretmenlerimiz için hazırlanan "Bireyselleştirilmiş Eğitim Programı Hazırlama Semineri", Öğretmen Bilişim Ağı'nda (ÖBA) erişime açıldı.

Bireyselleştirilmiş Eğitim Programı (BEP) hazırlama ve geliştirme çalışmalarına yol göstermek amacıyla "Bireyselleştirilmiş Eğitim Programı: Tüm Öğretmenler İçin Yol Haritası" hazırlanan kılavuz doğrultusunda oluşturulan seminer içeriğinde; öğretmenlerin BEP hazırlama, uygulama ve izleme sürecine yönelik genel bilgiler ile farklı kademelerde öğrenim gören öğrenciler için hazırlanan BEP örnekleri yer almaktadır. Ayrıca seminer içeriği, okul/sınıf içinde karşılaşılabilecek durumlara yönelik öneriler ile yetersizlik türleri ve özelliklerine yönelik bilgiler de eklenerek zenginleştirilmiştir.  

Genel Müdürümüz Sayın Cemal Özdemir; Genel Müdürlüğümüzce özel eğitim ihtiyacı olan öğrencilerimize sunulan eğitim hizmetlerinin niteliğinin artırılmasına yönelik yapılan çalışmalara bir yenisinin daha eklendiğini belirterek "Bireyselleştirilmiş Eğitim Programı Hazırlama Semineri"nin özel eğitim ihtiyacı olan tüm öğrencilerimizin eğitim hizmetlerinde görev alan, bu yolda gönlünü ve emeğini ortaya koyan tüm öğretmenlerimiz için hayırlı olmasını diledi.  

Sayın Özdemir; tüm öğretmenlerimizin her zaman destekçisi olduklarını belirterek hazırlanan bu seminer programının faydalı olmasını ve öğrencilerimize daha kaliteli bir eğitim hayatı sunma noktasında katkı sağlamasını dileyerek emeği geçen herkese teşekkürlerini iletti.

BİREYSELLEŞTİRİLMİŞ EĞİTİM PROGRAMI HAZIRLAMA SEMİNERİ ÖBADA YAYIMLANDI.

Emniyet Mah. Gazeteci Muammer Yaşar Bostancı Cad. MEB Beşevler Kampüsü A Blok, 06560 Beşevler, Yenimahalle / ANKARA - 0312 413 30 49 / 0312 413 30 38

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.