Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü

BİLSEM'lerden BÜYÜK BAŞARI...

TÜBİTAK tarafından dünyanın en büyüğü ve en prestijli yarışması olan Uluslararası Bilim ve Mühendislik Fuarı ISEF'te ülkemizi temsil edecek 3 alandan 3 proje BİLSEM'lerden çıktı.
BİLSEM'lerden BÜYÜK BAŞARI...

BİLSEM'lerden BÜYÜK BAŞARI...

 

TÜBİTAK tarafından dünyanın en büyüğü ve en prestijli yarışması olan Uluslararası Bilim ve Mühendislik Fuarı ISEF'te ülkemizi temsil edecek 3 alandan 3 proje BİLSEM'lerden çıktı...

 

Bilim insanı olma yolunda emin adımlarla ilerleyen çocuklarımız; danışman öğretmenlerimizin ve kurumlarımızın destekleriyle sadece Türkiye'de değil Dünya'da da ses getiren projeler üretmeye devam ediyorlar.

 

"TÜBİTAK 51. Lise Öğrencileri Arası Araştırma Projeleri Yarışması"nda Fizik, Tematik Alanı Teknoloji Hamlesi ve Yazılım alanlarında TÜBİTAK'ta derece yaparak bizleri gururlandıran ekiplerimizden bir güzel haber daha geldi.

 

TÜBİTAK şampiyonlarımız, 2021 yılı Mayıs ayında ABD'de düzenlenecek olan ve öğrenci yarışmalarının Oscar'ı olarak kabul edilen dünyanın en büyüğü ve en prestijlisi olarak nitelenen Uluslararası Bilim ve Mühendislik Fuarı'nda TÜBİTAK tarafından ISEF'te ülkemizi temsil edecek.

 

Antalya BİLSEM öğrencilerimiz Hüseyin Kaan KÜÇÜKTURAN, Eren Ekrem KALLIKÇI ile Danışman Öğretmenimiz Hatice KÜPELİ,  Yazılım alanından MR incelemesini bir yapay zeka sistemi ile yaparak hem hızlı hem de güvenilir bir ön teşhis sistemi kurmayı amaçladıkları "Yapay Zekâyla Tümör Teşhisi Projesi" %90'ın üzerinde beyin tümörünün teşhisinde doğruluk oranıyla geliştirecekleri sistemle uluslararası hastanelere MR görüntülerini yükleyip saniyeler içerisinde ön teşhis sonucu alabilmeyi hedefliyorlar.

 

Kocaeli İzmit BİLSEM öğrencimiz Kerem BAYHAN ve Danışman Öğretmenimiz Nefize TUNALI tarafından Tematik Alanı Teknoloji Hamlesi'nden "Kamyonlara Arkadan Çarpan Otomobillerdeki Can Kaybının Azaltılmasını Sağlayacak Elektromekanik Çözüm Önerisi" adlı projesi geliştirildi.

 

Malatya BİLSEM öğrencimiz Feridun BALABAN ve Danışman Öğretmenimiz Savaş Zafer GÜLER'in geliştirdiği Fizik alanından "Güneş Panellerinin Verimliliğini Artırma" projesi ise görünür bölge ışığın dışındaki ışıklardan da elektrik üretebilen çevre dostu, endüstriyel olarak uygulanabilen ve düşük maliyetlerle kolay kullanımlı film yapılar geliştirmeyi hedefliyor.

 

Öğrencilerimize, danışman öğretmenlerimize, idarecilerimize ve emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz.

Emniyet Mah. Gazeteci Muammer Yaşar Bostancı Cad. MEB Beşevler Kampüsü A Blok, 06560 Beşevler, Yenimahalle / ANKARA - 0312 413 30 49 / 0312 413 30 38

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.