Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü

BİLSEM'LERDEN 4 DÜNYA DERECESİ

BİLSEM'LERDEN 4 DÜNYA DERECESİ

BİLSEM'ler Uluslararası alanda başarılar 4 projemiz 4 alanda 4 Dünya Derecesi elde etti..

BİLSEM'ler Uluslararası alanda başarılar elde etmeye devam ediyor.

BİLSEM'lerden 4 DÜNYA DERECESİ..

Bilim insanı olma yolunda emin adımlarla ilerleyen çocuklarımız; danışman öğretmenlerimizin ve kurumlarımızın destekleriyle sadece Türkiye'de değil Dünya'da da ses getiren projeler üretmeye devam ediyorlar.

Daha önce "TÜBİTAK 51. Lise Öğrencileri Arası Araştırma Projeleri Yarışması"nda derece yaparak bizleri gururlandıran ekiplerimizden bir güzel haber daha geldi.

TÜBİTAK şampiyonlarımız ABD'de düzenlenen ve öğrenci yarışmalarının Oscar'ı olarak kabul edilen dünyanın en büyüğü ve en prestijlisi olarak nitelenen Uluslararası Bilim ve Mühendislik Fuarı'nda TÜBİTAK tarafından ISEF'te ülkemizi gururla temsil etti ve 78 ülkeden 22 kategori ve yaklaşık 1800 öğrencinin katıldığı Dünyanın en büyüğü, en prestijli yarışması olan Uluslararası Bilim ve Mühendislik Fuarı ISEF'te, TÜBİTAK tarafından ülkemizi temsil eden 4 projemiz 4 alanda 4 Dünya Derecesi elde etti.

Kocaeli İzmit BİLSEM öğrencimiz Kerem BAYHAN ve Danışman Öğretmenimiz Nefize TUNALI'nın "Mühendislik Mekaniği" projesi, alanında Dünya Dördüncüsü olarak hem BÜYÜK ÖDÜL'ü hem de IEEE Foundation Presidents' Scholarship Award Of $10,000 ISEF ÖZEL ÖDÜLÜnü almaya hak kazandı.

Erzurum Remzi Sakaoğlu BİLSEM öğrencimiz İdil BÜYÜKGÖLCİGEZLİ ve Danışman Öğretmenlerimiz Dr. Okan Tarık KÖMESLİ ve Şengül Tuğba ÖZEKEN BERBER'in "Çevre Mühendisliği" projesi alanında BÜYÜK ÖDÜLÜ almaya hak kazanarak Dünya Dördüncüsü oldu.

Antalya BİLSEM öğrencilerimiz Hüseyin Kaan KÜÇÜKTURAN, Eren Ekrem KALLIKÇI ile Danışman Öğretmenimiz Hatice KÜPELİ'nin hazırladığı "Sistem Yazılımı" projesi alanında Award Of $5,000 For Outstanding Project İn The Systems Software Category (Oracle Academy) ISEF ÖZEL ÖDÜLünü almaya hak kazandı.

Malatya BİLSEM öğrencimiz Feridun BALABAN ve Danışman Öğretmenimiz Savaş Zafer GÜLER'in "Enerji: Sürdürülebilir Malzemeler ve Tasarımı" projesi alanında ÖZEL ÖDÜLÜ almaya hak kazandı.

Öğrencilerimize, danışman öğretmenlerimize, idarecilerimize, öğrencilerimizin ailelerine ve emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz.

 BİLSEMlerden 4 DÜNYA DERECESİ...BİLSEMlerden 4 DÜNYA DERECESİ..BİLSEMlerden 4 DÜNYA DERECESİ...BİLSEMlerden 4 DÜNYA DERECESİ...BİLSEMlerden 4 DÜNYA DERECESİ...BİLSEMlerden 4 DÜNYA DERECESİ...

 

 

 

Emniyet Mah. Gazeteci Muammer Yaşar Bostancı Cad. MEB Beşevler Kampüsü A Blok, 06560 Beşevler, Yenimahalle / ANKARA - 0312 413 30 49 / 0312 413 30 38

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.