Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü

BİLSEM'LERDEN 15 TEMMUZ TÜRKİYE AŞKINA TEMALI SEÇKİ

BİLSEM'LERDEN 15 TEMMUZ TÜRKİYE AŞKINA TEMALI SEÇKİ

Millî Eğitim Bakanlığı Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğümüzün himayesinde ve Adana Çukurova Bilim ve Sanat Merkezi koordinesinde yürütülen "15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü" üzerine bilim ve sanat merkezi öğrencileri tarafından hazırlanan seçki kitap haline getirildi.

Genel Müdürümüz Sayın Kemal Varın Numanoğlu; 15 Temmuz'un genç dimağlarda yaşatılması ve nesilden nesile aktarılması gerektiği vurgusuyla "Türkiye Aşkına" muhtevası üzerinden Türk Milletinin 15 Temmuz gecesi "Vatanı Uğruna", "Milleti Uğruna", "Demokrasisine Sahip Çıkmak Uğruna", "Milli İradesi Uğruna", "Milli ve Manevi Değerleri Uğruna", "Ay Yıldızlı Şanlı Bayrağı ve Namusu Uğruna" vermiş olduğu mücadelenin anlatıldığı şiir ve kompozisyonların Türkiye'deki tüm bilim ve sanat merkezlerinde bulunan öğrenciler tarafından kaleme alınarak bu çalışmanın hayata geçirildiğini ifade etti.  

Bilim ve sanat merkezleri ortak proje çalışması olarak hazırlanan "Türkiye Aşkına" şiir ve kompozisyon seçkisinde bilim ve sanat merkezi öğrencilerimizin "Türkiye Aşkına" içeriğiyle yakın tarihimizin fotoğrafını kendi kadrajlarından çekerek yazıya döktüğünü; Hatay'dan Sinop'a, İzmir'den Iğdır'a kadar ülkemizin her bölgesinden BİLSEM'li öğrencilerimizin ulvi duygularıyla derlenen "Türkiye Aşkına" seçki kitabının oldukça özveri ile hazırlanarak okuyucularla buluşturulduğunu belirten Genel Müdürümüz Sayın Kemal Varın Numanoğlu, Cumhurbaşkanlığımızın himayesinde hazırlanan bu seçkinin hayat bulmasında ve hazırlık aşaması ile uygulama safhasında emeği geçen tüm öğretmenlerimize, duyguları ile kitabın oluşmasını sağlayan bilim ve sanat merkezi öğrencilerimize teşekkürlerini iletti.

Türkiye Aşkına BİLSEM Seçkisine ulaşmak ve seçkiyi incelemek için tıklayınız

BİLSEMLERDEN 15 TEMMUZ TÜRKİYE AŞKINA TEMALI SEÇKİBİLSEMLERDEN 15 TEMMUZ TÜRKİYE AŞKINA TEMALI SEÇKİBİLSEMLERDEN 15 TEMMUZ TÜRKİYE AŞKINA TEMALI SEÇKİ

Emniyet Mah. Gazeteci Muammer Yaşar Bostancı Cad. MEB Beşevler Kampüsü A Blok, 06560 Beşevler, Yenimahalle / ANKARA - 0312 413 30 49 / 0312 413 30 38

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.