Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü

BİLSEM’ler Zekâ Gücü ile Güçleniyor

Bakanlığımız ve Turkcell arasında imzalanan bilim ve sanat merkezlerinde (BİLSEM) eğitim gören öğrencilere yazılım alanında eğitim imkânı sunulmasına yönelik iş birliği protokolü kapsamında  Afyonkarahisar Dumlupınar Bilim ve Sanat Merkezinde oluşturulan Zekâ Gücü yazılım ve programlama laboratuvarı hizmete açıldı.
BİLSEM’ler Zekâ Gücü ile Güçleniyor

Bakanlığımız ve Turkcell arasında imzalanan bilim ve sanat merkezlerinde (BİLSEM) eğitim gören öğrencilere yazılım alanında eğitim imkânı sunulmasına yönelik iş birliği protokolü kapsamında  Afyonkarahisar Dumlupınar Bilim ve Sanat Merkezinde oluşturulan Zekâ Gücü yazılım ve programlama laboratuvarı hizmete açıldı. Önümüzdeki yıldan itibaren daha kapsamlı hâle gelecek olan projenin Afyonkarahisar Bilim ve Sanat Merkezindeki atölye açılışı Turkcell Yönetim Kurulu Üyesi Atilla KOÇ, Genel Müdür’ümüz Ahmet Emre BİLGİLİ, Afyonkarahisar Valisi Mustafa TUTULMAZ, Afyonkarahisar Belediye Başkanı Burhanettin ÇOBAN, daire başkanlarımız Oktay KILIÇ ve Ramazan BARIN ve Afyon İl Millî Eğitim Müdürü Metin YALÇIN’ın katılımlarıyla gerçekleştirildi.

Sayın Genel Müdürümüz Ahmet Emre Bilgili, düzenlenen törende yaptığı konuşmada Turkcell ile ortaklaşa yürütülen “Zekâ Gücü” projesinin ülkenin her tarafında adım adım yaygınlaştırıldığını ifade etti. Ülkemizin geleceği olan güzide öğrencilerimiz için önümüzdeki dönemde kamu, şirket, sivil toplum kuruluşlarının el ele vererek hep birlikte ve daha fazla çalışması gerektiğini, çocuklarımızın bunu hak ettiğini ifade etti.

 

Turkcell Yönetim Kurulu Üyesi Sayın Atilla Koç da Turkcell’in sadece bir iletişim operatörü olmadığını, bu tür değerli yatırım ve desteklerin her geçen gün artması gerektiğini, ancak bu yönde atılacak adımlarla Türkiye’nin dünyanın en güçlü ülkelerinden olabileceğini ifade etti. Çocukların yarınlara göre yetiştirilmesi gerektiğini vurgulayan Koç, çok şeyler yapıldığını ancak değerli öğrencilerimiz için daha fazlasını yapmaya Turkcell olarak hazır olduklarını belirtti. Dünyanın büyük şirketlerinin gelişim süreçlerinden bahseden ve ARGE mekanizmalarını anlattı. Hediye takdimi sonrasında Zekâ Gücü Atölyesinin açılışı gerçekleştirildi.

12-10-201812-10-201812-10-201812-10-2018

Emniyet Mah. Gazeteci Muammer Yaşar Bostancı Cad. MEB Beşevler Kampüsü A Blok, 06560 Beşevler, Yenimahalle / ANKARA - 0312 413 30 49 / 0312 413 30 38

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.