Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü

BİLSEM'LER TÜBİTAK'TA 44 DERECE ELDE ETTİ

BİLSEM'LER TÜBİTAK'TA 44 DERECE ELDE ETTİ

BİLSEM'ler; bilimsel çalışmaları teşvik edip yaygınlaştırmaya çalışarak öğrencilerimizi desteklemeye ve geleceğin bilim insanlarını çekirdekten yetiştirmeye devam ediyor..

Küresel salgına rağmen yoğun emek ve özveriyle çalışmalarına aralıksız devam eden bilim ve sanat merkezlerimiz, TÜBİTAK 15. Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Finali'nde;

2 BİRİNCİ

11 İKİNCİ

17 ÜÇÜNCÜ ve

14 TEŞVİK ÖDÜLÜ ile büyük bir başarıya imza atarak; 10 alanda 44 proje ile TÜBİTAK'a damgasını vurdu.

 

TÜBİTAK Ortaokul proje başvurularının ön değerlendirmeleri 12 bölge merkezinde yapılmış ve ön değerlendirmeyi geçen 1.453 projeden 176 proje BİLSEM'lere aitti. Bölge değerlendirmeleri sonucunda finalist olarak belirlenen projeler içinden 44 derece ile BİLSEM Ortaokul öğrencilerimiz, TÜBİTAK'ta başarı rüzgârını estirdi.

Ortaokul öğrenimine devam etmekte olan öğrencileri temel, sosyal ve uygulamalı bilim alanlarında çalışmalar yapmaya teşvik etmek, çalışmalarını yönlendirmek ve bilimsel gelişmelerine katkıda bulunmak amacıyla TÜBİTAK Bilim İnsanı Destek Programları Başkanlığı'nca Biyoloji, Coğrafya, Değerler Eğitimi, Fizik, Kimya, Matematik, Tarih, Teknolojik Tasarım, Türkçe ve Yazılım alanlarında Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması'nda toplam 15.674 proje başvurusundan 44 projeyle finale adını yazdıran BİLSEM'ler, gurur verici bir başarı daha elde etti.

Büyük bir başarı sergileyen ve hazırladıkları projeleri ile derece elde eden öğrencilerimiz ile TÜBİTAK yarışmalarına katılan tüm öğrencilerimizi, öğrencilerimizin danışman öğretmenlerini, öğrencilerimizin ailelerini, kurum idarecilerimizi ve süreçte emeği geçen herkesi tebrik ediyor; BİLSEM Ailemize teşekkür ediyoruz.

 

Proje sergisi ve ödül töreni; 18-20 Ekim 2021 tarihleri arasında Trabzon ilinde düzenlenecektir.

 

TÜBİTAKTA 44 DERECE İLE BİLSEM RÜZGARITÜBİTAKTA 44 DERECE İLE BİLSEM RÜZGARITÜBİTAKTA 44 DERECE İLE BİLSEM RÜZGARI

 

 

 

 

 

 

 2021 Yılı Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması Değerlendirme Sonuçlarının BİLSEM'lere Göre Toplam Proje Sayısının Dağılım Listesi

 

TÜBİTAKTA 44 DERECE İLE BİLSEM RÜZGARITÜBİTAKTA 44 DERECE İLE BİLSEM RÜZGARI

 

 

 

 

 

 2021 Yılı Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması Değerlendirme Sonuçlarının Ayrıntılı Listesi

 

TÜBİTAK ORTAOKUL AYRINTILI DEĞERLENDİRME SONUÇLARITÜBİTAKTA 44 DERECE İLE BİLSEM RÜZGARITÜBİTAKTA 44 DERECE İLE BİLSEM RÜZGARI

 

 

 

 

 

 

 

 2021 Yılı Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması Değerlendirme Sonuçlarının BİLSEM'lere Göre Toplam Proje Sayısının Dağılımı İçin Tıklayınız.

2021 Yılı Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması Değerlendirme Sonuçlarının Ayrıntılı Bilgisi İçin Tıklayınız.

Emniyet Mah. Gazeteci Muammer Yaşar Bostancı Cad. MEB Beşevler Kampüsü A Blok, 06560 Beşevler, Yenimahalle / ANKARA - 0312 413 30 49 / 0312 413 30 38

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.