Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü

BİLSEM'LER, GURUR VERİCİ BİR BÜYÜK BAŞARIYA DAHA İMZA ATTI

BİLSEM'LER, GURUR VERİCİ BİR BÜYÜK BAŞARIYA DAHA İMZA ATTI

Dünyanın en büyüğü ve en prestijli yarışması olan Uluslararası Bilim ve Mühendislik Fuarı ISEF'te TÜBİTAK tarafından ülkemizi temsil eden Balıkesir Şehit Prof. Dr. İlhan Varank Bilim ve Sanat Merkezi; Biyokimya alanında Türkiye'ye Dünya Üçüncülüğü kazandırdı.  

64 ülkeden 1.307 projenin sahibi 1.638 öğrencinin katıldığı Uluslararası Regeneron ISEF Bilim ve Mühendislik Yarışmasında; Şehit Prof. Dr. İlhan Varank Bilim ve Sanat Merkezi öğrencilerimiz Aslı Ece Yılmaz ve Azra Demirkapılar ile danışman öğretmenimiz Pınar Sabaz büyük bir başarı göstererek Dünya ÜÇÜNCÜSÜ oldu.  

Bilim insanı olma yolunda emin adımlarla ilerleyen çocuklarımız; danışman öğretmenlerimizin ve kurumlarımızın destekleriyle sadece Türkiye'de değil Dünya'da da ses getiren projeler üretmeye devam ediyorlar.

TÜBİTAK 53. Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri yarışmasında; Şehit Prof. Dr. İlhan Varank Bilim ve Sanat Merkezi öğrencilerimiz Aslı Ece Yılmaz ve Azra Demirkapılar ile danışman öğretmenimiz Pınar Sabaz, Türkiye BİRİNCİSİ oldukları projeleri ile Regeneron ISEF Bilim ve Mühendislik Yarışması'nda ülkemizi temsil edebilmek için yapılan değerlendirmede başarılı olarak ülkemizi temsil etmeye hak kazanmışlardı.  

Bu güzel ve gurur verici başarılarından dolayı Biyokimya alanında Dünya Üçüncülüğü elde eden öğrencilerimize, danışman öğretmenlerimize, idarecilerimize ve emeği geçen herkese teşekkür ediyor; başarılarının devamını diliyoruz.

Emniyet Mah. Gazeteci Muammer Yaşar Bostancı Cad. MEB Beşevler Kampüsü A Blok, 06560 Beşevler, Yenimahalle / ANKARA - 0312 413 30 49 / 0312 413 30 38

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.