Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü

BİLSEM ÖĞRENCİMİZ HULUSİ DİLER, KUTUPLARA GİDİYOR

BİLSEM ÖĞRENCİMİZ HULUSİ DİLER, KUTUPLARA GİDİYOR

BİLSEM öğrencimizin hazırladığı proje, TÜBİTAK 2204-D Lise Öğrencileri İklim Değişikliği Araştırma Projeleri TEKNOFEST Türkiye finalinde BİRİNCİ olurken yarışmanın birincisi öğrencimiz Hulisi Diler Kutup Yolcusu oldu.  

BİLSEM'ler, sürdürülebilir bir dünya için hazırladıkları projelerle Antarktika'ya ve bu yıl ilk kez Kuzey Kutbuna gitmeye hak kazandı.

Afyonkarahisar Dumlupınar Bilim ve Sanat Merkezi öğrencimiz Hulusi Diler'e ait proje, TÜBİTAK 2204-D Lise Öğrencileri İklim Değişikliği Araştırma Projeleri Yarışmasında Türkiye BİRİNCİSİ oldu.   

Bu yıl 2'incisi düzenlenen yarışmada Dumlupınar Bilim ve Sanat Merkezi öğrencimiz Hulusi Diler ile Danışman Öğretmenimiz Yıldız Leblebicier'e ait "Platanus Orientalis L. Adsorbanı ile ham petrol döküntülerinin sulardan geri kazanımı" isimli proje Türkiye birinciliği kazandı.   

Öğrencimizi ve danışman öğretmenimizi tebrik ediyor, başarılar diliyoruz.

Emniyet Mah. Gazeteci Muammer Yaşar Bostancı Cad. MEB Beşevler Kampüsü A Blok, 06560 Beşevler, Yenimahalle / ANKARA - 0312 413 30 49 / 0312 413 30 38

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.