Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü

BİLSEM ÖĞRENCİLERİMİZ İÇİN UZAY KAMPI BAŞLIYOR

BİLSEM ÖĞRENCİLERİMİZ İÇİN UZAY KAMPI BAŞLIYOR

BİLSEM öğrencilerimiz İzmir'de kurulu Uzay Kampı Türkiye'nin "Uzay Yolcuları Programı'nda uygulamalı uzay teknolojileri eğitimi alacak.  

Bilim ve Sanat Merkezlerinde (BİLSEM) görev alan 20 öğretmen ve eğitim gören 100 öğrenciye, Uzay Kampı Türkiye tarafından ESBAŞ İzmir Uzay Kampında 29 Ocak - 03 Şubat 2023 tarihleri arasında 5 günlük yatılı Uzay Kampı eğitim programı verilecek.

Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın 09 Şubat 2021 tarihinde açıklamış olduğu Milli Uzay Programı kapsamında yer alan "Uzay Farkındalığı ve İnsan Kaynağının Geliştirilmesi" hedefi doğrultusunda Türkiye Uzay Ajansı (TUA) ile MEB Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü ve TUA ile Ege Serbest Bölge Kurucu ve İşleticisi A.Ş (ESBAŞ) arasında bilimsel ve teknolojik iş birliği protokolleri imzalandı.  

Bu iş birliği protokolleri kapsamında, Bilim ve Sanat Merkezlerinde (BİLSEM) görev alan 20 öğretmene ve eğitim gören 100 öğrenciye, Uzay Kampı Türkiye tarafından ESBAŞ İzmir Uzay Kampında 29 Ocak - 03 Şubat 2023 tarihleri arasında 5 günlük yatılı Uzay Kampı eğitim programı verilecek.  

Gelecek dönemlerde de öğretmen ve öğrencilerin bilime olan iştiyaklarının artırılması, ülkemizin bilimde kat ettiği mesafeyi uygulamalı olarak görmeleri ve farklı bakış açıları kazanmaları amacıyla kamplarımıza devam edeceğiz.

Emniyet Mah. Gazeteci Muammer Yaşar Bostancı Cad. MEB Beşevler Kampüsü A Blok, 06560 Beşevler, Yenimahalle / ANKARA - 0312 413 30 49 / 0312 413 30 38

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.