Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü

BİLSEM ÖĞRENCİLERİ ULUSAL FEN BİLİMLERİ KONGRESİ YAPILDI

BİLSEM ÖĞRENCİLERİ ULUSAL FEN BİLİMLERİ KONGRESİ YAPILDI

Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğümüz tarafından koordine edilen, gelecekte farklı alanlarda ülkemize ve  tüm insanlığa hizmet edecek önemli konumlarda yer alacak özel yetenekli gençlerimizin  sürdürülebilirlik konusunda bilimsel araştırma yapma ve sunma becerilerini geliştirmelerine de olanak sağlayacak Mersin Yenişehir Belediyesi Bilim ve Sanat Merkezi BİLSEM Öğrencileri Ulusal Fen Bilimleri Kongresi 16-18 Mayıs 2022 tarihleri arasında, Mersin Suphiöner Öğretmenevinde yapıldı.

Ulusal Fen Bilimleri Kongresinde; '21. Yüzyılda Sürdürülebilirlik' ana temasıyla "Yenilenebilir Enerji, Çevre Sorunları, Çevre ve Enerji Teknolojileri, Su Okuryazarlığı ve Su Tasarrufu" alt başlıklarıyla Türkiye'nin çeşitli bölgelerinden 106 bildiri sunumu başvurusu yapılmış olup 19 farklı ilden 26 bildiri kabul edilmiştir.

Kongrede  bildiri sunumlarının yanı sıra  Model Fabrika, Katı Atık Düzenli Depolama ve Elektrik Üretim Tesisi, Güneş Tarlası, ODTÜ Deniz Bilimleri Enstitüsü,  Alata Bahçe Bitkileri Araştırma  Enstitüsü, Yenişehir Belediyesi Bilim ve Sanat Merkezi gezileri de gerçekleştirilmiştir.

Kongre düzenleme kurul başkanlığını ve Koordinatörlüğünü Yenişehir Belediyesi Bilim ve Sanat Merkezi Fen Bilgisi öğretmeni Hülya Sevim Kılınç, yürütülen Ulusal Fen Bilimleri Kongresi hakkında şu bilgileri verdi: "Dünyanın ekolojik dengesi her geçen gün daha çok hissedilir biçimde bozulmaktadır. Küresel ısınma ve iklim değişikliği nedeniyle su sıkıntısı, kuraklık, gıda arzında problemler yaşanmaktadır. Bu nedenle son yıllarda sürdürülebilirlik oldukça önemli bir kavram haline gelmiştir. öğrencilerimizin bilgi sahibi olmalarını ve farkındalık düzeylerini arttırmayı amaçlamaktadır."

 

BİLSEM ÖĞRENCİLERİ ULUSAL FEN BİLİMLERİ KONGRESİ YAPILDIBİLSEM ÖĞRENCİLERİ ULUSAL FEN BİLİMLERİ KONGRESİ YAPILDIBİLSEM ÖĞRENCİLERİ ULUSAL FEN BİLİMLERİ KONGRESİ YAPILDIBİLSEM ÖĞRENCİLERİ ULUSAL FEN BİLİMLERİ KONGRESİ YAPILDIBİLSEM ÖĞRENCİLERİ ULUSAL FEN BİLİMLERİ KONGRESİ YAPILDIBİLSEM ÖĞRENCİLERİ ULUSAL FEN BİLİMLERİ KONGRESİ YAPILDIBİLSEM ÖĞRENCİLERİ ULUSAL FEN BİLİMLERİ KONGRESİ YAPILDIBİLSEM ÖĞRENCİLERİ ULUSAL FEN BİLİMLERİ KONGRESİ YAPILDIBİLSEM ÖĞRENCİLERİ ULUSAL FEN BİLİMLERİ KONGRESİ YAPILDIBİLSEM ÖĞRENCİLERİ ULUSAL FEN BİLİMLERİ KONGRESİ YAPILDIBİLSEM ÖĞRENCİLERİ ULUSAL FEN BİLİMLERİ KONGRESİ YAPILDIBİLSEM ÖĞRENCİLERİ ULUSAL FEN BİLİMLERİ KONGRESİ YAPILDIBİLSEM ÖĞRENCİLERİ ULUSAL FEN BİLİMLERİ KONGRESİ YAPILDIBİLSEM ÖĞRENCİLERİ ULUSAL FEN BİLİMLERİ KONGRESİ YAPILDIBİLSEM ÖĞRENCİLERİ ULUSAL FEN BİLİMLERİ KONGRESİ YAPILDI

Emniyet Mah. Gazeteci Muammer Yaşar Bostancı Cad. MEB Beşevler Kampüsü A Blok, 06560 Beşevler, Yenimahalle / ANKARA - 0312 413 30 49 / 0312 413 30 38

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.