Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü

Bilim ve Sanat Merkezlerinde Uygulanan Etkinliklerin Geliştirilmesi ve Zenginleştirilmesi Çalıştayı Başladı.

Bilim ve Sanat Merkezlerinde Uygulanan Etkinliklerin Geliştirilmesi ve Zenginleştirilmesi Çalıştayı 15-19 Haziran 2015 tarihleri arasında Afyon’da başladı. 
Bilim ve Sanat Merkezlerinde Uygulanan Etkinliklerin Geliştirilmesi ve Zenginleştirilmesi Çalıştayı Başladı.

15 Haziran 2015 tarihinde “Bilim ve Sanat Merkezlerinde Uygulanan Etkinliklerin Geliştirilmesi ve Zenginleştirilmesi Çalıştayı”, Müsteşar Yardımcısı Sayın Prof. Dr. Ahmet Emre BİLGİLİ ve Genel Müdürümüz Sayın Celil GÜNGÖR’ün katılımıyla başladı.

Bilim ve sanat merkezlerinde eğitimlerine devam eden özel yetenekli öğrenciler için uygulanan etkinliklerin geliştirilmesi ve niteliğinin arttırılmasının amaçlandığı çalıştaya akademisyenler ve farklı illerdeki bilim ve sanat merkezlerinde görev yapan 51 öğretmen katıldı. 

Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürü Sayın Celil GÜNGÖR konuşmasında, Bilim ve Sanat Merkezlerinin yeniden yapılanması ile ilgili çalışmaların hız kazandığını, öğrencilerin özel yeteneklerine uygun eğitim almaları yönünde önemli çalışmaların gerçekleştirildiğini bu çalışmaların yürütülmesinde en önemli görevin Bilim ve Sanat Merkezi öğretmenlerine düştüğünü belirtti. 

Müsteşar Yardımcısı Sayın Prof. Dr. Ahmet Emre BİLGİLİ; Milli Eğitim Bakanlığında özel yetenekli bireyler için yeni politikaları hayata geçirmeye yönelik Bilim ve Sanat merkezlerinin ilk basamak olduğunu ve sürecin buradan başlayarak tüm ülkeyi etkileyeceğini ifade etti.

 

Emniyet Mah. Gazeteci Muammer Yaşar Bostancı Cad. MEB Beşevler Kampüsü A Blok, 06560 Beşevler, Yenimahalle / ANKARA - 0312 413 30 49 / 0312 413 30 38

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.