Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü

Bilim ve Sanat Merkezlerinde, TÜBİTAK tarafından hazırlanan Elektrik ve Manyetizma Deney Setleri pilot uygulaması gerçekleştirildi

Bilim ve Sanat Merkezlerinde, TÜBİTAK tarafından hazırlanan Elektrik ve Manyetizma Deney Setleri pilot uygulaması gerçekleştirildi

TÜBİTAK, öğrencilerin bilimsel farkındalığını arttırmak amacıyla dört alanda toplam 26 etkinliğin yer aldığı deney setleri hazırlayarak Bilim ve Sanat Merkezlerinde eğitim alan öğrencilerle pilot uygulama başlatmıştır.

Deney Setleri; Elektrik, Manyetizma, Kimya-Biyoloji ve Teknoloji-Tasarım alanlarını kapsamaktadır. Elektrik Deney Setinde dört, Manyetizma Deney Setinde altı, Kimya-Biyoloji Deney Setinde dokuz ve Teknoloji-Tasarım  Deney Setinde yedi etkinlik yer almaktadır.  Her bir deney kiti öğretmen kitabı, malzeme paketleri ve öğrenci kartlarından oluşmaktadır.

Proje kapsamında Ankara Bilim ve Sanat Merkezinde 10-19 Ekim 2015 tarihleri arasında Elektrik ve Manyetizma Deney Setlerinin pilot uygulaması gerçekleştirilmektedir.

Pilot uygulamanın ardından yaygınlaşmaya geçilmesi amaçlanmaktadır. Öncelikli olarak Türkiye genelinde bütün Bilim ve Sanat Merkezlerine öğrenci sayısına göre Elektrik ve Manyetizma Deney Setleri dağıtılacaktır. İkinci aşamada Kimya-Biyoloji ve Teknoloji-Tasarım Deney Setlerinin pilot uygulaması yapılarak yaygınlaştırılmaya geçilecektir.

  

 

 

 

Emniyet Mah. Gazeteci Muammer Yaşar Bostancı Cad. MEB Beşevler Kampüsü A Blok, 06560 Beşevler, Yenimahalle / ANKARA - 0312 413 30 49 / 0312 413 30 38

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.