Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü

BİLİM VE SANAT MERKEZLERİMİZDEN CEZAEVİ PERSONELİNE SİPERLİK DESTEĞİ

BİLİM VE SANAT MERKEZLERİMİZDEN CEZAEVİ PERSONELİNE SİPERLİK DESTEĞİ

Bakanlığımıza bağlı bilim ve sanat merkezlerimiz tarafından 3 boyutlu yazıcılar kullanılarak üretilen 10 bin adet yüz koruyucu siperlik, 12 ildeki ceza ve tevkif evlerinde çalışan infaz ve koruma memurlarına ücretsiz olarak dağıtıldı. Bakanlığımızdan, 154 bilim ve sanat merkezince üretilen yüz koruyucu siperlikler Ceza ve Tevkif Evleri Genel Müdürlüğüne teslim edildi.

Yeni tip koronavirüs önlemleri kapsamında, bilim ve sanat merkezlerimiz tarafından 3 boyutlu yazıcılar kullanılarak üretilen 10 bin adet yüz koruyucu siperlik Ankara, İstanbul, İzmir, Diyarbakır, Kocaeli, Mersin, Kayseri, Van, Elazığ, Hatay, Tekirdağ ve Balıkesir'de bulunan ceza ve tevkif evlerinde çalışan infaz ve koruma memurlarına dün ücretsiz olarak dağıtıldı.

Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürümüz Sayın Mehmet Nezir Gül, yeni tip koronavirüse karşı verilen mücadelenin ve bu mücadele kapsamında alınan tedbirlerin titizlikle sürdürüldüğünü, bilim ve sanat merkezi yönetici, öğretmen ve öğrencilerinin bu sürece hummalı bir çalışma yürüterek destek verdiklerini ifade etti. Daha önce sağlık çalışanları ve emniyet personelinin ihtiyacını karşılamak için laringoskop, yüz koruyucu siperlik, ateş ölçer ve kabin üretimi yapan bilim ve sanat merkezlerimiz bu kez Adalet Bakanlığı bünyesinde bulunan ceza ve tevkif evleri için ürettiği yüz koruyucu siperliklerin teslim edildiğini anımsatan Genel Müdürümüz Sayın Mehmet Nezir GÜL, 154 bilim ve sanat merkezi yönetici, öğretmen ve öğrencilerine teşekkür etti.

Ceza ve Tevkif Evleri Genel Müdürü Yılmaz Çiftçi de Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü özelinde Milli Eğitim Bakanlığının yürüttüğü bu çalışmanın öğrencisinden, yöneticisine tüm vatandaşların pandemi ile mücadele sürecine destek olduklarını gösteren bir kampanya olduğunu belirtti. Yeni tip koronavirüse karşı alınan tedbirler çerçevesinde, tüm kamunun gayret ve özveri ile çalıştığını, bu özveri ve gayretle de koronavirüs salgının en kısa sürede üstesinden gelineceğini vurgulayan Çiftçi, Ceza ve Tevkif Evleri adına Milli Eğitim Bakanlığı'na teşekkür etti.

Emniyet Mah. Gazeteci Muammer Yaşar Bostancı Cad. MEB Beşevler Kampüsü A Blok, 06560 Beşevler, Yenimahalle / ANKARA - 0312 413 30 49 / 0312 413 30 38

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.