Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü

BİLİM VE SANAT MERKEZLERİ VELİ AKADEMİSİ

BİLİM VE SANAT MERKEZLERİ VELİ AKADEMİSİ

Bilim ve sanat merkezlerine devam eden öğrencilerin gelişimlerinin çok yönlü ve bütünsel olarak desteklenmesi gerektiği bilinmektedir. Veli akademisi ile özel yetenekli çocukların akademik gelişim alanında desteklenmesinin yanı sıra sosyal-duygusal ve kariyer gelişim alanlarında da desteklenmesi hedeflenmiştir.

Özel yetenekli çocukların gelişim özellikleri normal gelişim gösteren bireylerden farklılaşan ve benzeşen birçok yönü bulunmaktadır. Çocukların sahip oldukları yeteneklerini en üst düzeyde geliştirebilmeleri konusunda ailelerin bilgi ve bilinç düzeyinin geliştirilmesi oldukça önemlidir.

Gelişim psikoloji alanında yapılan araştırmalar erken çocuklukta anne babanın kritik önemi yıllar içerisinde daha çok vurgulanmıştır. Bu doğrultuda bilim ve sanat merkezlerine devam eden öğrencilerin ailelerine yönelik olarak alanında yetkin akademisyenlerin katılımı ile birçok konuda öğrencilerin gelişimine katkı sunacak veli eğitim seminer dizisi planlanmıştır.

Veli seminerlerinin haftada bir kez ve hafta sonu olacak şekilde gerçekleştirilecektir. Veli akademisinde eğitimci olarak görev alacak olan uzmanların/akademisyenlerin isimleri ve konuları aşağıdaki belirtilmiştir.

Bilim ve Sanat Merkezleri Veli Akademisi Seminer Programı için tıklayınız

 

BİLİM VE SANAT MERKEZLERİ VELİ AKADEMİSİ

VELİ AKADEMİSİ PROGRAM TABLOSU

Emniyet Mah. Gazeteci Muammer Yaşar Bostancı Cad. MEB Beşevler Kampüsü A Blok, 06560 Beşevler, Yenimahalle / ANKARA - 0312 413 30 49 / 0312 413 30 38

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.