Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü

Beyaz Baston Dünya Görme Engelliler Haftası

Beyaz Baston Dünya Görme Engelliler Haftası

Her yıl 7-14 Ocak tarihleri arasında farkındalık oluşturmak amacıyla çeşitli etkinlikler gerçekleştirilen Beyaz Baston Dünya Engelliler Haftası dolayısı ile Genel Müdürümüz Mehmet Nezir GÜL mesajında; " Görme yetersizliğinden etkilenmiş öğrencilerimizin eğitim yaşantılarını ve ortamlarını en iyiye, en güzele ulaştırmak için gayret ediyoruz. Bakanlık olarak braille ders kitapları, özel eğitim materyalleri, betimlemeli ders anlatım videoları, braille ekran okuma ve not alma cihazları, akıllı baston gibi destekleri vermeye devam ediyoruz. Bu öğrencilerimizin okullarında fiziki imkanların en yüksek standartlarda olmasına, taşıma ve yemek hizmetlerinin aksamadan yürütülmesine azami özen gösteriyoruz. Bu öğrencilerimizin mesleki eğitim alarak veya yükseköğretimde eğitimlerine devam ederek sosyal hayata katılmarına destek vermeye çalışıyoruz. Bizim için her çocuk gibi görme yetersizliğinden etkilenmiş öğrencilerimiz de ayrı ve özel bir öneme sahip. Bu düşüncelerle Beyaz Baston Dünya Görme Engelliler Haftası münasebetiyle görme yetersizliğinden etkilenmiş tüm çocuklarımızı sevgi ve muhabbetle kucaklıyor, selamlarımı iletiyorum." dedi. 

Emniyet Mah. Gazeteci Muammer Yaşar Bostancı Cad. MEB Beşevler Kampüsü A Blok, 06560 Beşevler, Yenimahalle / ANKARA - 0312 413 30 49 / 0312 413 30 38

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.