Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü

"BESLENMENİN OTİZM SPEKTRUM BOZUKLUĞU ÜZERİNE ETKİLERİ FARKINDALIK GELİŞTİRİLMESİ PROJESİ" REHBER KİTAPLARI ELEKTRONİK KÜTÜPHANEMİZDE VE SİTEMİZDE YAYINDAEmine Erdoğan Hanımefendi'nin himayelerinde Millî Eğitim Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı ve Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının ortak girişimleri ile "Beslenmenin Otizm Spektrum Bozukluğu Üzerine Etkileri Farkındalık Geliştirilmesi Projesi"ne ilişkin çalışmalar 15.01.2019 tarihinde yapılan toplantı ile başlatılmıştır. Söz konusu proje Selçuklu Otizmli Bireyler Eğitim Vakfı (SOBE), İzmir Anadolu Otizm Eğitim ve Mücadele Geydirici Vakfı ve Tohum Otizm Vakfı iş birliğiyle yürütülmektedir.

Proje kapsamında Sayın Bakanımız Ziya SELÇUK'un talimatıyla Bakanlığımız tarafından, otizm spektrum bozukluğu olan bireylerin eğitiminde görev alan öğretmenlere ve ailelerine yönelik rehber kitapçıklar hazırlanarak bu rehberlerin öğretmenler ve ailelere dağıtımı gerçekleştirilmiştir. Türkiye genelinde yer alan 242 rehberlik ve araştırma merkezine de hazırlanan rehberlerin dağıtımı yapılmış olup RAM'lar aracılığıyla otizm spektrum bozukluğu ve beslenme konusunda aile ve öğretmenler bilgilendirilmiştir.  Böylece aile ve öğretmenlerin otizm spektrum bozukluğu ve beslenme konusuna ilişkin duyarlılık kazanmaları sağlanmıştır. Ayrıca Bakanlığımız tarafından otizm spektrum bozukluğu olan bireylerin eğitiminde görev alan öğretmenlere ve ailelerine yönelik hazırlanan rehber kitapçıklar Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğünün internet sitesinde yer alan elektronik kütüphanede yayımlanmıştır.

Ailelere yönelik rehber kitapçık için tıklayınız.

Öğretmenlere yönelik rehber kitapçık için tıklayınız.

Rehber kitapçıklara Elektronik Kütüphane üzerinden  erişim sağlamak için aşağıdaki linklere tıklayınız:

Ailelere yönelik rehber kitapçık için tıklayınız.

Öğretmenlere yönelik rehber kitapçık için tıklayınız.

 

Emniyet Mah. Gazeteci Muammer Yaşar Bostancı Cad. MEB Beşevler Kampüsü A Blok, 06560 Beşevler, Yenimahalle / ANKARA - 0312 413 30 49 / 0312 413 30 38

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.