Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü

"BENİM HİKAYEM" ULUSAL KISA FİLM YARIŞMASI'NDA ÖDÜL ALAN FİLMLER BELLİ OLDUBütünleştirici Eğitimin Geliştirilmesi Projesi (BEGEP), Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti tarafından finanse edilen ve T.C. Millî Eğitim Bakanlığı Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından yürütülmekte olan bir projedir. Proje ile özel eğitim hizmetlerinin kalitesini arttırarak, özel eğitim ihtiyacı olan öğrencilerin topluma entegrasyonunu sağlamak amaçlanmaktadır.

Bu kapsamda kamuoyunda farkındalık oluşturulması ve eğitimde bütünleştirme kavramının yaygınlaştırılması amacıyla ''Benim Hikayem'' ulusal kısa film yarışması düzenlenmiştir. Yarışmaya katılan kısa filmler değerlendirilirken toplumu eğitimde bütünleştirmenin önemi konusunda bilgilendiren, özel eğitim ihtiyacı olan bireylere umut ve iyimserlik aşılayan, değişimin başarılabileceğine inanmalarını sağlayan filmler olmasına dikkat edilmiştir.

Ülkemizin her yerinden, amatör ve profesyonel film yapımcılarına açık olan yarışmaya başvuran filmler T.C. Milli Eğitim Bakanlığı ve Ankara Fotoğraf Sanatçıları Derneği (AFSAD)'ın katkısıyla oluşturulan jüri tarafından değerlendirilmiş ve ödül almaya hak kazanan yapımlar belirlenmiştir.

Yarışma sonucunda dereceye giren ilk üç kısa film, yönetmenleri ve kazanmış oldukları ödüller aşağıdaki gibidir;

Birincilik Ödülü: Artı Bir - Yönetmen: Abdullah ŞAHİN-10.000 TL

İkincilik Ödülü: +1 - Yönetmen: Mustafa YILMAZ- 8.000 TL

Üçüncülük Ödülü: SOLO - Yönetmen: Zeynel Hebun GÜLER- 6.000 TL

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Detaylı bilgi için www.begep.org

Emniyet Mah. Gazeteci Muammer Yaşar Bostancı Cad. MEB Beşevler Kampüsü A Blok, 06560 Beşevler, Yenimahalle / ANKARA - 0312 413 30 49 / 0312 413 30 38

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.