Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü

BEGEP Projesi Kapsamında Hizmet İçi Eğitim Programlarının Hazırlanmasına Yönelik Odak Grup Toplantıları Tamamlandı.

BEGEP Projesi Kapsamında Hizmet İçi Eğitim Programlarının Hazırlanmasına Yönelik Odak Grup Toplantıları Tamamlandı.

 

T.C. Millî Eğitim Bakanlığı Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından kaynaştırma/bütünleştirme uygulamalarında rol alan öğretmenlerin, okul yöneticilerinin ve diğer aktörlerin gelişimlerini desteklemek yoluyla yenilikçi ve kalite odaklı, sürdürülebilir bir eğitim sistemi oluşturulmasına katkı sağlamak amacıyla hayata geçirilen 'Bütünleştirici Eğitimin Geliştirilmesi Projesi' (BEGEP) uygulanmaktadır.

Proje kapsamında kaynaştırma/bütünleştirme uygulamaları alanında ihtiyaç duyulan hizmet içi eğitim programlarının belirlenmesi amacıyla odak grup toplantıları gerçekleştirilmiştir.

Söz konusu toplantılar ile kaynaştırma/bütünleştirme uygulamaları alanında ihtiyaç duyulan hizmet içi eğitim programlarının içeriği, materyalleri, modülleri, yöntem ve tekniklerinin belirlenmesi amaçlanmıştır. Hazırlanacak hizmet içi eğitim programlarından 5000 öğretmenin yararlanması planlanmakta olup, bütünleştirme kapsamındaki eğitimlerin yanı sıra yenilikçi yaklaşımlar konusunda kurumsal kapasitenin geliştirilmesi için 700 BİLSEM öğretmeni, verilecek STEM eğitimlerinden faydalanacaktır.

Projemizin 12 pilot ilinde görev yapan özel eğitim, rehberlik ve farklı branşlardan toplam 137 öğretmenin katılımıyla gerçekleştirilen odak grup toplantılarının ilki, 17 Şubat 2020 tarihinde İstanbul'da, diğerleri 19 ve 20 Şubat 2020 tarihlerinde ise Ankara'da düzenlenmiştir. Toplantılar kapsamında öğretmenlerimizin gün boyunca kaynaştırma/bütünleştirme uygulamalarında yaşadıkları sorunlar ve çözüm önerileri ile mesleki gelişim ihtiyaçları ve hizmet içi eğitim önerileri üzerinde çalışmalar yapılmıştır.

 

26-02-202026-02-202026-02-2020

Emniyet Mah. Gazeteci Muammer Yaşar Bostancı Cad. MEB Beşevler Kampüsü A Blok, 06560 Beşevler, Yenimahalle / ANKARA - 0312 413 30 49 / 0312 413 30 38

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.