Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü

BEGEP PROJESİ KAPSAMINDA HAZIRLANAN KAYNAŞTIRMA/BÜTÜNLEŞTİRME YOLUYLA EĞİTİM UYGULAMALARINA YÖNELİK HİZMET İÇİ EĞİTİMLER ANKARA VE DİYARBAKIR'DA DEVAM EDİYOR

BEGEP PROJESİ KAPSAMINDA HAZIRLANAN KAYNAŞTIRMA/BÜTÜNLEŞTİRME YOLUYLA EĞİTİM UYGULAMALARINA YÖNELİK HİZMET İÇİ EĞİTİMLER ANKARA VE DİYARBAKIR'DA DEVAM EDİYOR

"BEGEP Projesi" kapsamında hazırlanan kaynaştırma/bütünleştirme yoluyla eğitim uygulamalarına yönelik hizmet içi eğitimler Ankara ve Diyarbakır'da devam ediyor.

Proje kapsamında 02-06 Ocak 2022 tarihleri arasında Ankara ve Diyarbakır'da 150 öğretmenin katılımıyla düzenlenen hizmet içi eğitimler ile şu ana kadar pilot illerde 3 bin 700 öğretmene ulaşılmıştır.

Genel Müdürümüz Sayın Cemal Özdemir; öğretmenlerin mesleki gelişimlerine ve öğretmenin eğitim sistemindeki yerine vurgu yaparak Bakanlığımız çalışmalarının öğretmenlerin gelişimi ile doğru orantılı olduğunu ifade etti.

Sayın Özdemir; özel eğitim ihtiyacı olan bireylerin akranlarıyla aynı eğitim ortamlarında eğitimlerine devam etmesi amacıyla kaynaştırma/bütünleştirme yoluyla eğitim uygulamalarının geliştirilmesi kapsamında Bakanlığımızca yürütülen BEGEP Projesinde bu uygulamaların okullarda etkili yürütülebilmesi için öğretmenlerin niteliğinin geliştirilmesi ve mesleki gelişimlerinin artırılmasının büyük önem taşıdığını vurguladı. Sayın Özdemir; Genel Müdürlüğümüzce ülkemizde yenilikçi, sürdürülebilir ve bütünleştirici bir eğitim sistemine katkı sağlamak amacıyla BEGEP Projesini hayata geçirdiklerini belirtti. Sayın Özdemir; yaklaşık 3 yıldır uygulanmakta olan AB destekli bu projede kaynaştırma/bütünleştirme uygulamalarında görev alan öğretmenlerin, okul yöneticilerinin ve diğer aktörlerin gelişimlerini destekleyerek özel eğitim hizmetlerinin kalitesini artırmayı hedeflediklerini söyledi.

Sayın Cemal Özdemir; Bakanlığımızın faydalanıcısı, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı AB ve Mali Yardımlar Dairesi Başkanlığının sözleşme makamı olduğu "Bütünleştirici Eğitimin Geliştirilmesi Teknik Destek Projesi (BEGEP)" kapsamında kaynaştırma/bütünleştirme yoluyla eğitim uygulamalarında öğretmen yeterliklerini artırmayı hedeflediklerini belirtti.  

Hazırlanan hizmet içi eğitim programları ile 12 pilot ilde 5000 öğretmene kaynaştırma/bütünleştirme yoluyla eğitim uygulamaları eğitimi, 500 öğretmene ise eğitici eğitimi verilmesi planlanmaktadır.

Ankara'da yapılan eğitimlerin açılışına Genel Müdürlüğümüz AR-GE ve Projeler Daire Başkanı Sayın Fatih Paça katılım sağlamışlardır.

BEGEP PROJESİ KAPSAMINDA HAZIRLANAN KAYNAŞTIRMA/BÜTÜNLEŞTİRME YOLUYLA EĞİTİM UYGULAMALARINA YÖNELİK HİZMET İÇİ EĞİTİMLER ANKARA VE DİYARBAKIRDA TAMAMLANDI.BEGEP PROJESİ KAPSAMINDA HAZIRLANAN KAYNAŞTIRMA/BÜTÜNLEŞTİRME YOLUYLA EĞİTİM UYGULAMALARINA YÖNELİK HİZMET İÇİ EĞİTİMLER ANKARA VE DİYARBAKIRDA TAMAMLANDI.BEGEP PROJESİ KAPSAMINDA HAZIRLANAN KAYNAŞTIRMA/BÜTÜNLEŞTİRME YOLUYLA EĞİTİM UYGULAMALARINA YÖNELİK HİZMET İÇİ EĞİTİMLER ANKARA VE DİYARBAKIRDA TAMAMLANDI.BEGEP PROJESİ KAPSAMINDA HAZIRLANAN KAYNAŞTIRMA/BÜTÜNLEŞTİRME YOLUYLA EĞİTİM UYGULAMALARINA YÖNELİK HİZMET İÇİ EĞİTİMLER ANKARA VE DİYARBAKIRDA TAMAMLANDI.BEGEP PROJESİ KAPSAMINDA HAZIRLANAN KAYNAŞTIRMA/BÜTÜNLEŞTİRME YOLUYLA EĞİTİM UYGULAMALARINA YÖNELİK HİZMET İÇİ EĞİTİMLER ANKARA VE DİYARBAKIRDA TAMAMLANDI.BEGEP PROJESİ KAPSAMINDA HAZIRLANAN KAYNAŞTIRMA/BÜTÜNLEŞTİRME YOLUYLA EĞİTİM UYGULAMALARINA YÖNELİK HİZMET İÇİ EĞİTİMLER ANKARA VE DİYARBAKIRDA TAMAMLANDI.BEGEP PROJESİ KAPSAMINDA HAZIRLANAN KAYNAŞTIRMA/BÜTÜNLEŞTİRME YOLUYLA EĞİTİM UYGULAMALARINA YÖNELİK HİZMET İÇİ EĞİTİMLER ANKARA VE DİYARBAKIRDA TAMAMLANDI.BEGEP PROJESİ KAPSAMINDA HAZIRLANAN KAYNAŞTIRMA/BÜTÜNLEŞTİRME YOLUYLA EĞİTİM UYGULAMALARINA YÖNELİK HİZMET İÇİ EĞİTİMLER ANKARA VE DİYARBAKIRDA TAMAMLANDI.BEGEP PROJESİ KAPSAMINDA HAZIRLANAN KAYNAŞTIRMA/BÜTÜNLEŞTİRME YOLUYLA EĞİTİM UYGULAMALARINA YÖNELİK HİZMET İÇİ EĞİTİMLER ANKARA VE DİYARBAKIRDA TAMAMLANDI.BEGEP PROJESİ KAPSAMINDA HAZIRLANAN KAYNAŞTIRMA/BÜTÜNLEŞTİRME YOLUYLA EĞİTİM UYGULAMALARINA YÖNELİK HİZMET İÇİ EĞİTİMLER ANKARA VE DİYARBAKIRDA TAMAMLANDI.BEGEP PROJESİ KAPSAMINDA HAZIRLANAN KAYNAŞTIRMA/BÜTÜNLEŞTİRME YOLUYLA EĞİTİM UYGULAMALARINA YÖNELİK HİZMET İÇİ EĞİTİMLER ANKARA VE DİYARBAKIRDA TAMAMLANDI.BEGEP PROJESİ KAPSAMINDA HAZIRLANAN KAYNAŞTIRMA/BÜTÜNLEŞTİRME YOLUYLA EĞİTİM UYGULAMALARINA YÖNELİK HİZMET İÇİ EĞİTİMLER ANKARA VE DİYARBAKIRDA TAMAMLANDI.BEGEP PROJESİ KAPSAMINDA HAZIRLANAN KAYNAŞTIRMA/BÜTÜNLEŞTİRME YOLUYLA EĞİTİM UYGULAMALARINA YÖNELİK HİZMET İÇİ EĞİTİMLER ANKARA VE DİYARBAKIRDA TAMAMLANDI.BEGEP PROJESİ KAPSAMINDA HAZIRLANAN KAYNAŞTIRMA/BÜTÜNLEŞTİRME YOLUYLA EĞİTİM UYGULAMALARINA YÖNELİK HİZMET İÇİ EĞİTİMLER ANKARA VE DİYARBAKIRDA TAMAMLANDI.

 

 

 Emniyet Mah. Gazeteci Muammer Yaşar Bostancı Cad. MEB Beşevler Kampüsü A Blok, 06560 Beşevler, Yenimahalle / ANKARA - 0312 413 30 49 / 0312 413 30 38

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.