Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü

BEGEP PROJESİ KAPSAMINDA HAZIRLANAN BİLSEM'LERDE STEM EĞİTİMLERİ ANKARA'DA TAMAMLANDI

BEGEP PROJESİ KAPSAMINDA HAZIRLANAN BİLSEM'LERDE STEM EĞİTİMLERİ ANKARA'DA TAMAMLANDI

"STEM Eğitiminde Yeni Yaklaşımlar" eğitim programı, Avrupa Birliği ve Ülkemizin ortak finansmanı ile Genel Müdürlüğümüzce yürütülmekte olan "Bütünleştirici Eğitimin Geliştirilmesi Projesi" (BEGEP) kapsamında düzenlenen hizmet içi eğitim programlarından birisidir.

Genel Müdürümüz Sayın Cemal Özdemir; Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü olarak ülkemizde yenilikçi, sürdürülebilir ve bütünleştirici bir eğitim sistemine katkı sağlamak amacıyla BEGEP Projesini hayata geçirdiklerini belirtti. Sayın Özdemir; yaklaşık 3 yıldır uygulamakta olunan AB destekli bu projede kaynaştırma/bütünleştirme uygulamalarında görev alan öğretmenlerin, okul yöneticilerinin ve diğer aktörlerin gelişimlerini destekleyerek özel eğitim hizmetlerinin kalitesini artırmayı hedeflediklerini söyledi.

Sayın Özdemir; STEM eğitimlerinin; "STEM'in Doğası", "Kodlama ve Sorgulamaya Dayalı STEM Eğitimi", "Sanayi 4.0", "Yapay Zeka" ve "Makine Öğrenimi Teknolojileri" olmak üzere 5 modülden oluştuğunu ve bu modüller aracılığıyla öğretmenlerimize araştırmaya dayalı fen bilgisi öğretimi, kanıta dayalı karar alma, bilgi okuryazarlığı, bilişim ve iletişim teknolojileri okuryazarlığı, problem çözme üst biliş, yaratıcılık ve yenilikçilik gibi bilgi ve becerilerin kazandırılması hedeflendiğini belirtti. BİLSEM'ler için STEM eğitimlerinin, BİLSEM öğretmenlerinin sahip olması gereken 21. yüzyıl yeterlilikleri ve proje tabanlı öğrenme becerileri göz önünde bulundurularak planlandığını vurgulayan Sayın Özdemir;  proje kapsamında 12 pilot ilde görev yapan yaklaşık 900 BİLSEM öğretmene STEM eğitimleri verileceğini ve BİLSEM'lere yönelik STEM Eğitiminde Yeni Yaklaşımlar Eğitim Programı hazırlandığını söyleyerek bu eğitimlerde emeği geçenlere teşekkürlerini iletti.

Eğitimler sırasında Genel Müdürlüğümüz Ar-Ge ve Projeler Daire Başkanı Sayın Fatih Paça ziyaretlerde bulunarak akademisyenler ve BİLSEM öğretmenleri ile bir araya gelmiştir.

STEM Eğitimleri 28 Kasım 2022 tarihinde Ankara'da başlamış olup toplam 8 grup eğitim ile BİLSEM öğretmenlerimize ulaşılmıştır. Hizmet içi eğitimlerimiz diğer pilot illerde de devam edecektir.

BEGEP PROJESİ KAPSAMINDA HAZIRLANAN BİLSEMLERDE STEM EĞİTİMLERİ ANKARADA TAMAMLANDI.BEGEP PROJESİ KAPSAMINDA HAZIRLANAN BİLSEMLERDE STEM EĞİTİMLERİ ANKARADA TAMAMLANDI.BEGEP PROJESİ KAPSAMINDA HAZIRLANAN BİLSEMLERDE STEM EĞİTİMLERİ ANKARADA TAMAMLANDI.BEGEP PROJESİ KAPSAMINDA HAZIRLANAN BİLSEMLERDE STEM EĞİTİMLERİ ANKARADA TAMAMLANDI.BEGEP PROJESİ KAPSAMINDA HAZIRLANAN BİLSEMLERDE STEM EĞİTİMLERİ ANKARADA TAMAMLANDI.BEGEP PROJESİ KAPSAMINDA HAZIRLANAN BİLSEMLERDE STEM EĞİTİMLERİ ANKARADA TAMAMLANDI.BEGEP PROJESİ KAPSAMINDA HAZIRLANAN BİLSEMLERDE STEM EĞİTİMLERİ ANKARADA TAMAMLANDI.BEGEP PROJESİ KAPSAMINDA HAZIRLANAN BİLSEMLERDE STEM EĞİTİMLERİ ANKARADA TAMAMLANDI.BEGEP PROJESİ KAPSAMINDA HAZIRLANAN BİLSEMLERDE STEM EĞİTİMLERİ ANKARADA TAMAMLANDI.BEGEP PROJESİ KAPSAMINDA HAZIRLANAN BİLSEMLERDE STEM EĞİTİMLERİ ANKARADA TAMAMLANDI.BEGEP PROJESİ KAPSAMINDA HAZIRLANAN BİLSEMLERDE STEM EĞİTİMLERİ ANKARADA TAMAMLANDI.BEGEP PROJESİ KAPSAMINDA HAZIRLANAN BİLSEMLERDE STEM EĞİTİMLERİ ANKARADA TAMAMLANDI.BEGEP PROJESİ KAPSAMINDA HAZIRLANAN BİLSEMLERDE STEM EĞİTİMLERİ ANKARADA TAMAMLANDI.BEGEP PROJESİ KAPSAMINDA HAZIRLANAN BİLSEMLERDE STEM EĞİTİMLERİ ANKARADA TAMAMLANDI.BEGEP PROJESİ KAPSAMINDA HAZIRLANAN BİLSEMLERDE STEM EĞİTİMLERİ ANKARADA TAMAMLANDI.BEGEP PROJESİ KAPSAMINDA HAZIRLANAN BİLSEMLERDE STEM EĞİTİMLERİ ANKARADA TAMAMLANDI.BEGEP PROJESİ KAPSAMINDA HAZIRLANAN BİLSEMLERDE STEM EĞİTİMLERİ ANKARADA TAMAMLANDI.BEGEP PROJESİ KAPSAMINDA HAZIRLANAN BİLSEMLERDE STEM EĞİTİMLERİ ANKARADA TAMAMLANDI.BEGEP PROJESİ KAPSAMINDA HAZIRLANAN BİLSEMLERDE STEM EĞİTİMLERİ ANKARADA TAMAMLANDI.BEGEP PROJESİ KAPSAMINDA HAZIRLANAN BİLSEMLERDE STEM EĞİTİMLERİ ANKARADA TAMAMLANDI.

Emniyet Mah. Gazeteci Muammer Yaşar Bostancı Cad. MEB Beşevler Kampüsü A Blok, 06560 Beşevler, Yenimahalle / ANKARA - 0312 413 30 49 / 0312 413 30 38

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.