Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü

Başbakan Yıldırım ve Bakan Yılmaz, Mitat Enç Görme Engelliler Ortaokulunu Ziyaret Etti.

Başbakan Binali Yıldırım ve Millî Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz Mitat Enç Görme Engelliler Ortaokulunu ziyaret ederek öğrenci ve öğretmenlerle bir araya geldi.
Başbakan Yıldırım ve Bakan Yılmaz, Mitat Enç Görme Engelliler Ortaokulunu Ziyaret Etti.

Başbakan Binali Yıldırım ve Bakan Yılmaz, Mitat Enç Görme Engelliler Ortaokulunu ziyaret etti. Görme engelli öğrenciler tarafından çiçekle karşılanan Yıldırım, okul yöneticilerinden eğitim ve öğretimle ilgili bilgi aldı.

Bakan Yılmaz ve beraberindekilerle sınıfları ziyaret ederek öğrencilerle yakından ilgilenen Yıldırım, öğrencilere çeşitli hediyeler verdi. Başbakan Yıldırım, Braille alfabesiyle Türkçe dersi verilen 6B sınıfında bir araya geldiği öğrencilerle sohbet etti. Yıldırım, sohbet sırasında Büşra Çakır´dan kendisi için yazdığı mektubu okumasını istedi. Çakır, üzerinde Braille alfabesiyle "Sayın Başbakanım, öncelikle okulumuza hoş geldiniz. Başımızın üstünde yeriniz var. Bizler, sizlerin iyi günde, kötü günde yanımızda olduğunuzu biliyoruz. Bizler ileride mesleğimizi elimize aldığımızda sizleri ziyarete geleceğiz ve sizleri unutmayacağız. Sizler de bizi unutmayın." yazılı mektubu okudu.

Başbakan Yıldırım, kendisine mektubunu takdim eden Çakır´a, "Mektubunu aldım, bana mektup yazmayı unutma olur mu?" diyerek kendisini bir programda Çankaya Köşkü´nde ağırlayacağını söyledi. Ziyarette öğrencilerden Gülsüm Duran´ın, "Bugün haberlere mi çıkıyoruz?" sorusu üzerine Yıldırım, "Evet" dedi. Öğrencinin, “Hangi kanala çıkacağız?" sorusuna Yıldırım, "Hepsine çıkıyorsunuz, yaşasın." karşılığını verdi. Duran, bunun üzerine Yıldırım´ın ziyareti dolayısıyla heyecanlı, ilk kez haber bültenlerinde yer alacağı için de mutlu olduğunu söyledi.

05-04-201805-04-201805-04-2018

Emniyet Mah. Gazeteci Muammer Yaşar Bostancı Cad. MEB Beşevler Kampüsü A Blok, 06560 Beşevler, Yenimahalle / ANKARA - 0312 413 30 49 / 0312 413 30 38

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.