Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü

BAKANLIĞIMIZ İLE YEŞİLAY ARASINDA İŞ BİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALANDI

BAKANLIĞIMIZ İLE YEŞİLAY ARASINDA İŞ BİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALANDI

Bakanlığımız ile Yeşilay okullarda bağımlılıkla güçlü bir şekilde mücadele etmek için iş birliği protokolü imzaladı.

Yeşilay Genel Merkezinde düzenlenen törene Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürümüz Sayın Kemal Varın Numanoğlu, Türkiye Yeşilay Cemiyeti Genel Sekreteri Sayın Osman Baturhan Dursun, Milli Eğitim Bakanlığı ve Türkiye Yeşilay Cemiyetinin yöneticileri ve davetlileri katıldı.   

"Okulda Bağımlılığa Müdahale Programı (OBM) Uygulama Ve Yaygınlaştırma Protokolü" ile Millî Eğitim Bakanlığına bağlı resmî ve özel ortaokul ve liselerde öğrenim gören öğrencilerde sigara, alkol, madde ve riskli internet kullanımına ilişkin kısa müdahale programı olan Okulda Bağımlılığa Müdahale (OBM) Programı'nın uygulanması, ülke genelinde yaygınlaştırılması ve rehber öğretmen/psikolojik danışmanların bağımlılıkla mücadele alanında izleme, değerlendirme ve ikincil önleme çalışmalarına yönelik müdahale becerilerinin artırılması hedefleniyor.

BAKANLIĞIMIZ İLE YEŞİLAY ARASINDA İŞ BİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALANDI.BAKANLIĞIMIZ İLE YEŞİLAY ARASINDA İŞ BİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALANDI.BAKANLIĞIMIZ İLE YEŞİLAY ARASINDA İŞ BİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALANDI.BAKANLIĞIMIZ İLE YEŞİLAY ARASINDA İŞ BİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALANDI.BAKANLIĞIMIZ İLE YEŞİLAY ARASINDA İŞ BİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALANDI.

Emniyet Mah. Gazeteci Muammer Yaşar Bostancı Cad. MEB Beşevler Kampüsü A Blok, 06560 Beşevler, Yenimahalle / ANKARA - 0312 413 30 49 / 0312 413 30 38

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.