Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü

BAKANIMIZ SAYIN YUSUF TEKİN, GEBZE 23 NİSAN BİLİM VE SANAT MERKEZİ'NİN AÇILIŞINI YAPTI

BAKANIMIZ SAYIN YUSUF TEKİN, GEBZE 23 NİSAN BİLİM VE SANAT MERKEZİ'NİN AÇILIŞINI YAPTI

Bakanımız Sayın Yusuf TEKİN, Gebze 23 Nisan Bilim ve Sanat Merkezi'nin açılış töreninde konuştu.  

Sayın TEKİN, okul yapmak isteyen hayırseverlere arsa konusunda zorluk çıkarılmaması gerektiğini belirtti. İmar, planlama, mülkiyet ve benzeri problemlerin yaşanmadığı, çok sayıda hayırseverin işin içinde olduğu bir döneme girilmesini diledi.  

Bakanımız, bakanlık olarak hayırseverlerin katkılarını önemsediklerine işaret ederek, "Sadece hayırseverlerin değil; toplumun her kesiminin, eğitim sürecinin içinde var olmasını, bizimle paydaş olmasını arzu ediyoruz. Birçok televizyon programında, gazete açıklamalarımızda bunun altını ısrarla çizdim. Eğitim, politik ayrılıklar, politik görüş ayrılıkları dikkate alınmaksızın toplumun tamamının sürecin içine dâhil olması gereken bir mekanizma. Herkesi davet ediyorum, gelin hep beraber eğitim sürecini yürütelim. Katkılarınızı, desteklerinizi bekliyoruz. Hayırseverlerimizin katkısını ayrıca bekliyoruz." diye konuştu.  

BİLSEM'in, yapısı gereği çocukların doğalarında var olan yeteneklerini keşfetmeye ve bunları geliştirmelerini sağlayan özgün ve özel bir proje olduğunu anlatan Sayın TEKİN, böyle bir projeye kendi isimlerini vermek yerine 23 Nisan ismini verdikleri için TEKBULUT ailesine teşekkür etti.  

Bakanımız, eğitimde fırsat eşitliğini temin etmek için 18 milyon öğrencinin eşit şekilde eğitim almasının birinci öncelikleri olduğunun altını çizerek, "Bundan hiç kimsenin endişesi olmasın. Bu felsefeyi, bu etik değeri devam ettireceğiz, çünkü bu bizi ayakta tutan temel unsurlardan biri." dedi.  

Genel Müdürümüz Sayın Doç. Dr. Mustafa OTRAR da açılışa katıldı.  

27-10-202327-10-202327-10-202327-10-2023

Emniyet Mah. Gazeteci Muammer Yaşar Bostancı Cad. MEB Beşevler Kampüsü A Blok, 06560 Beşevler, Yenimahalle / ANKARA - 0312 413 30 49 / 0312 413 30 38

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.