Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü

BAKANIMIZ SAYIN YUSUF TEKİN, DOWN SENDROMLU FUTSAL MİLLİ TAKIMI'NI AĞIRLADI

BAKANIMIZ SAYIN YUSUF TEKİN, DOWN SENDROMLU FUTSAL MİLLİ TAKIMI'NI AĞIRLADI

Türkiye Futbol Federasyonu'nun "Türkiye Futbol Oynuyor" projesi kapsamında destek verdiği, Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonu (TÖSSFED) bünyesindeki Down Sendromlu Futsal Milli Takımımız, İtalya'da organize edilen Avrupa Şampiyonası finalinde Portekiz'i 2-1 yenerek şampiyonluğa ulaştı. 

İlk maçında Portekiz'e 2-1 yenilen, ikinci ve üçüncü maçlarında İrlanda'yı 5-1 ve İtalya'yı ise 5-2 mağlup eden Ay-yıldızlılar, yarı finalde ev sahibi İtalya'yı bir kez daha 8-1 gibi farklı bir skorla geçtikten sonra finalde Portekiz ile karşılaştı. Milli takımımız, Padova kentindeki Palestra Comunale di Salboro'daki final maçında rövanşı 2-1'le alıp kupayı kaldırdı.

Bakanımız Sayın Yusuf TEKİN, İtalya'daki Avrupa Şampiyonası'nda şampiyonluğa ulaşan Down Sendromlu Özel Futsal Milli Takımı teknik heyeti ve futbolcularını Bakanlıkta ağırladı. Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonu (TÖSSFED) Başkanı Birol Aydın ve beraberindeki sporcularla görüşen Bakanımız, başarılarından dolayı Down Sendromlu Özel Futsal Milli Takımı oyuncularını tebrik etti.   

Sporcularla sohbet eden Bakanımız; Türkiye'nin, sporun birçok dalında büyük başarılar kaydettiğini belirterek, "Avrupa şampiyonluğu gibi büyük bir başarıya imza atan özel çocuklarımızı, bu başarılarından dolayı kutluyorum. Bu özel çocuklarımız, uluslararası bir organizasyonda milli marşımızı okutup bayrağımızı dalgalandırdılar. Biz de Bakanlık olarak onların daha büyük başarılar elde etmelerini sağlamak için her türlü imkânımızı seferber edeceğiz. Bu gururu bize yaşattıkları için Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonu yöneticilerine, teknik heyete, gençlerimize ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Allah yollarını, bahtlarını açık etsin." dedi.   

Aynı zamanda, Genel Müdürlüğümüze bağlı kurumlarda eğitim alan Down Sendromlu Özel Futsal Milli Takımı oyuncuları da elde ettikleri başarıları anlatarak bundan sonraki hedeflerinin dünya şampiyonluğu olduğunu kaydetti. Kabulde, Genel Müdürümüz Sayın Doç. Dr. Mustafa OTRAR da hazır bulundu.

03-10-202303-10-202303-10-202303-10-202303-10-202303-10-202303-10-202303-10-2023    

Emniyet Mah. Gazeteci Muammer Yaşar Bostancı Cad. MEB Beşevler Kampüsü A Blok, 06560 Beşevler, Yenimahalle / ANKARA - 0312 413 30 49 / 0312 413 30 38

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.