Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü

BAKANIMIZ SAYIN MAHMUT ÖZER, KKTC LEFKOŞA ÖZEL EĞİTİM MERKEZİNDE ÖĞRENCİLERLE BULUŞTU

KKTC'de özel öğrencilere eğitim veren en büyük özel eğitim uygulama okuluna Türkiye'den özel eğitim materyalleri getirerek armağan ettiklerini kaydeden Sayın Özer, "Bundan sonra da bu okulumuzun donanımı ve öğretim materyallerinin zenginliği ile ilgili her türlü desteği verme kararımızı KKTC Millî Eğitim Bakanı Sayın Nazım Çavuşoğlu ile birlikte aldık." dedi.  
BAKANIMIZ SAYIN MAHMUT ÖZER, KKTC LEFKOŞA ÖZEL EĞİTİM MERKEZİNDE ÖĞRENCİLERLE BULUŞTU

Millî Eğitim Bakanımız Sayın Mahmut Özer, KKTC'deki resmî temasları kapsamında KKTC Cumhurbaşkanı Sayın Ersin Tatar ile bir araya geldi. Görüşmede, iki ülke arasında eğitim alanındaki iş birlikleri ele alındı.

Millî Eğitim Bakanımız Sayın Mahmut Özer, görüşmede Türkiye ile KKTC arasında devam eden eğitim iş birliklerinden söz ederek daha önce Türkiye'ye gelen KKTC Eğitim Bakanı Sayın Nazım Çavuşoğlu ile eğitim iş birliği konularının ele alındığını belirtti; özellikle öğretmen yetiştirime, okul öncesi eğitim, mesleki eğitim ve özel eğitim gibi konularda katkı verilebilecek alanlarla ilgili bir ön çalışma yapıldığını, bugün de bu çalışmaların tamamlanacağını kaydetti.

Millî Eğitim Bakanımız Sayın Mahmut Özer, KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar ile görüşmesinin ardından Lefkoşa Özel Eğitim Merkezini ziyaret ederek öğrencilerle bir araya geldi. KKTC'de özel öğrencilere eğitim veren en büyük özel eğitim uygulama okuluna Türkiye'den özel eğitim materyalleri getirerek armağan ettiklerini kaydeden Sayın Özer, "Bundan sonra da bu okulumuzun donanımı ve öğretim materyallerinin zenginliği ile ilgili her türlü desteği verme kararımızı KKTC Millî Eğitim Bakanı Sayın Nazım Çavuşoğlu ile birlikte aldık." dedi.

Sayın Özer, söz konusu okula tam gün eğitim vermesi için lojistik olarak tüm desteği Türkiye Cumhuriyeti Millî Eğitim Bakanlığı olarak sunacaklarını belirterek çocukların keyifli zaman geçirmeleri ve yaşam becerilerini geliştirmeleri adına çalışacaklarını söyledi. Ziyarette, okulda görev yapan öğretmenlere de ihtiyaçlarını soran Sayın Özer, öğretmenlerden materyal ve yeni bina isteği yanıtını aldı. Sayın Özer, bunun üzerine ekibine okul binasının yenilenmesi talimatını verdi.

BAKANIMIZ SAYIN MAHMUT ÖZER, KKTC LEFKOŞA ÖZEL EĞİTİM MERKEZİNDE ÖĞRENCİLERLE BULUŞTU.BAKANIMIZ SAYIN MAHMUT ÖZER, KKTC LEFKOŞA ÖZEL EĞİTİM MERKEZİNDE ÖĞRENCİLERLE BULUŞTU.BAKANIMIZ SAYIN MAHMUT ÖZER, KKTC LEFKOŞA ÖZEL EĞİTİM MERKEZİNDE ÖĞRENCİLERLE BULUŞTU.BAKANIMIZ SAYIN MAHMUT ÖZER, KKTC LEFKOŞA ÖZEL EĞİTİM MERKEZİNDE ÖĞRENCİLERLE BULUŞTU.

Emniyet Mah. Gazeteci Muammer Yaşar Bostancı Cad. MEB Beşevler Kampüsü A Blok, 06560 Beşevler, Yenimahalle / ANKARA - 0312 413 30 49 / 0312 413 30 38

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.