Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü

BAKANIMIZ SAYIN MAHMUT ÖZER: HEDEFİMİZ, 920 İLÇENİN TAMAMINDA ENGELLİLERE HİZMET VEREN HALK EĞİTİM MERKEZİ AÇMAK

  Millî Eğitim Bakanımız Sayın Mahmut Özer, "2023 yılındaki hedefimiz, Türkiye'deki 920 ilçenin tamamında engelli kardeşlerimize yönelik hizmet veren halk eğitimi merkezlerini açmak." dedi.
BAKANIMIZ SAYIN MAHMUT ÖZER: HEDEFİMİZ, 920 İLÇENİN TAMAMINDA ENGELLİLERE HİZMET VEREN HALK EĞİTİM MERKEZİ AÇMAK

Bakanımız Sayın Mahmut Özer, Engelliler Haftası dolayısıyla Ordu'nun Altınordu ilçesinde düzenlenen programda engelliler ve aileleriyle bir araya geldi.  

Bakanımız Sayın Mahmut Özer, burada yaptığı konuşmada ilk kez engelli vatandaşların evin dışına çıkarak eğitim ve istihdamla buluşmaya başladığını ifade ederek MEB Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğünün engelli, özel eğitime ihtiyacı olan vatandaşların eğitim ihtiyacını karşıladığını aktardı.  

Şu an itibarıyla 300 bini kaynaştırmalı olmak üzere 420 bin öğrencinin özel eğitim öğrencisi olarak okullarda eğitim almaya devam ettiğini kaydeden Sayın Özer, bu alanda tüm hizmetleri devlet olarak tamamen finanse ettiklerinin altını çizdi.  

Bu sene "özel kardeşleri" için bir şey daha yaptıklarını belirten Sayın Özer, "Daha önceden 18 yaş üzeri olan engelli kardeşlerimizin gidebileceği hiçbir eğitim kurumu yoktu. Emine Erdoğan Hanımefendi'nin himayesinde ilkini İstanbul Kadıköy'de açtık: Engelli Halk Eğitimi Merkezi. Tamamen engelli yetişkin kardeşlerimize halk eğitimi kursları alabilecekleri bir merkez açtık." diye konuştu.  

Bakanımız Sayın Mahmut Özer, bu engellilerin ücretsiz olarak evinden alınarak halk eğitimi merkezine getirildiğini ifade etti.  

Projeyi 81 ildeki 112 merkeze taşıdıklarını kaydeden Sayın Özer, "2023 yılındaki hedefimiz, Türkiye'deki 920 ilçenin tamamında engelli kardeşlerimize yönelik hizmet veren halk eğitim merkezlerini açmak. Bizler devletimizin tüm imkanlarıyla Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde sizlerin hizmetindeyiz." dedi.  

Sayın Özer, yaklaşık 10 dönüm arazide özel eğitim anaokulu, özel eğitim meslek okulu, özel eğitim uygulama okulu, yetişkinler için de halk eğitimi merkezinin içinde bulunacağı Türkiye'nin en büyük özel eğitim kampüsünü yakın zamanda Ordu'ya kazandıracaklarını belirtti.  

Millî Eğitim Bakanımız Sayın Mahmut Özer, daha sonra Ordu Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile Ordu Devlet Hastanesinde yatan hastaları ziyaret etti.

Emniyet Mah. Gazeteci Muammer Yaşar Bostancı Cad. MEB Beşevler Kampüsü A Blok, 06560 Beşevler, Yenimahalle / ANKARA - 0312 413 30 49 / 0312 413 30 38

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.