Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü

BAKANIMIZ SAYIN MAHMUT ÖZER, DEPREMDEN ETKİLENEN 10 İLİN MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRÜYLE TOPLANTI YAPTI

  Millî Eğitim Bakanımız Sayın Mahmut Özer, deprem bölgesindeki 10 ilin millî eğitim müdürüyle çevrim içi toplantı yaptı.
BAKANIMIZ SAYIN MAHMUT ÖZER, DEPREMDEN ETKİLENEN 10 İLİN MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRÜYLE TOPLANTI YAPTI

Millî Eğitim Bakanımız Sayın Mahmut Özer'in Malatya Belediyesi Toplantı Salonu'ndan çevrim içi bağlandığı toplantıya, depremden etkilenen 10 ilin millî eğitim müdürleri ile Bakan Yardımcıları Petek Aşkar ve  Sadri Şensoy, İnşaat ve Emlak Genel Müdürü Umut Gür, Personel Genel Müdürü Fehmi Rasim Çelik katıldı.

Toplantıda okulların genel durumuna ilişkin bilgi alan Bakan Sayın Özer, il millî eğitim müdürlerine öğretmenleriyle temasa geçerek ihtiyaçlarını öğrenmeleri talimatı verdi.

Öğretmenler ve Bakanlık personelinin bölgede depremzedelerin barınma, sıcak yemek ihtiyaçlarını karşılamak, çocuklara psikososyal destek sunmak için  fedakârca çalıştığının altını çizen Millî Eğitim Bakanımız Sayın Mahmut Özer, "İsteğimiz, özellikle deprem bölgesinde eğitim öğretimi bir an evvel mümkün olduğunca normalleştirmek. Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığımız okulların hasar tespiti çalışmalarını tamamladı. Hep birlikte il, ilçe ve okul bazlı tespitler yapacağız. 1 Mart'tan sonra nerelerde eğitim öğretime başlanacağını, kamuoyuyla paylaşacağız. Şu ana kadar 48 bin 457 öğrencimiz diğer illere naklini aldırdı. Bundan sonra da bu talepte bulunan öğrenciler için her türlü kolaylık sağlanacak." ifadelerini kullandı. Özer, bölgedeki çadırkentler ve toplanma alanlarında da sınıflar oluşturulacağını belirtti. 

Bakanımız Sayın Mahmut Özer, bu süreçte büyük fedakârlıkla çalışan tüm öğretmen ve Bakanlık yöneticilerine en içten şükranlarını sunduğunu belirtti. İl millî eğitim müdürlerine de bu zor süreçte gösterdikleri çabadan dolayı teşekkür eden Sayın Özer, "Sizler de depremzede olduğunuz hâlde bölgede eğitim camiamızın ihtiyaçlarını gidermek için aralıksız çalışıyorsunuz. Bu zorlu süreci el birliğiyle aşacağız." diye konuştu.

Emniyet Mah. Gazeteci Muammer Yaşar Bostancı Cad. MEB Beşevler Kampüsü A Blok, 06560 Beşevler, Yenimahalle / ANKARA - 0312 413 30 49 / 0312 413 30 38

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.