Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü

BAKANIMIZ SAYIN MAHMUT ÖZER, BURSA'DA MÜSİAD SAİME SULTAN BİLSEM'İN AÇILIŞINI YAPTI

Millî Eğitim Bakanımız Sayın Mahmut Özer, İnegöl'de MÜSİAD Saime Sultan Bilim ve Sanat Merkezi açılış törenine katıldı.
BAKANIMIZ SAYIN MAHMUT ÖZER, BURSA'DA MÜSİAD SAİME SULTAN BİLSEM'İN AÇILIŞINI YAPTI

Bakanımız Sayın Mahmut Özer, MÜSİAD Saime Sultan Bilim ve Sanat Bilim ve Sanat Merkezi'nin açılışında yaptığı konuşmada son 20 yılda Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliğinde eğitimde devrimsel dönüşümler yaşandığını kaydetti.

Sayın Özer, başörtüsü yasağı ve katsayı gibi eğitimin önünde engel oluşturan antidemokratik uygulamaların da bu dönemde kaldırıldığını hatırlattı. Eğitime erişim probleminin 70 yıllık gecikmeyle çözüldüğünü belirten Bakanımız Sayın Mahmut Özer,  "Sayın Cumhurbaşkanımızın çerçevesini çizmiş olduğu 'Türkiye Yüzyılı'nın ilk adımı atılmış oldu." diye konuştu. 

Karşılaştırma yapabilmek için bazı rakamlara değinmek istediğini belirten Bakanımız Sayın Mahmut Özer, 2000'li yıllarda 5 yaştaki okullaşma oranının yüzde 11 olduğunu, bu rakamın şu an yüzde 99'a yükseldiğini belirtti. Sayın Özer, ilkokuldaki okullaşma oranının yüzde 99,63, ortaokulda ise yüzde 99,44'e çıktığının altını çizdi. 

Bugün bir yenisi açılan bilim ve sanat merkezlerinin özel yetenekli öğrencilerin yeteneklerini geliştirmek için eğitim desteği verdiğini kaydeden Sayın Özer, "Göreve geldiğimiz zaman Türkiye'de 179 bilim ve sanat merkezi vardı. Biz çocuklarımızın bilim ve sanat merkezlerine erişimini kolaylaştırmak için bu rakamı 379'a çıkardık ve 2023 yılında bir müjde verdik. Dedik ki '922 ilçenin tamamına bilim ve sanat merkezi kuracağız ki çocuklarımız rahat bir şekilde BİLSEM'lere ulaşsınlar.' Böylece bilimle, sanatla uğraşarak Sayın Cumhurbaşkanımızın belirtmiş olduğu TEKNOFEST gençliği olarak emin adımlarla geleceğe doğru yürüsünler." diye konuştu. 

MÜSİAD Saime Sultan Bilim ve Sanat Merkezinin burada eğitim verecek öğretmenlere ve öğrencilere hayırlı olmasını dileyen Bakanımız Sayın Mahmut Özer, BİLSEM'in yapımına destek veren Necati Barışman'a teşekkür etti. 

Açılış programına Genel Müdürümüz Sayın Cemal Özdemir, Bursa Valisi Sayın Yakup Canbolat, MÜSİAD Genel Başkanı Sayın Mahmut Asmalı, Özel Yeteneklilerin Geliştirilmesi Daire Başkanı Sayın Mecit Ramazan Barın ve çok sayıda davetli katıldı.

Açılış sonrasında Bakanımız Sayın Mahmut Özer, satrançta dünya ve Avrupa şampiyonlukları bulunan ve Dünya Satranç Federasyonu FIDE tarafından IM (International Master) yani "uluslararası usta" unvanı verilen en genç sporcu olan Yağız Kaan Erdoğmuş ile bir araya geldi. Bursa Sadettin Türkün Ortaokulu 6. sınıf öğrencisi olan Erdoğmuş ile satranç oynayan Sayın Özer, BİLSEM'in öğretmenler odasını da ziyaret ederek eğitimcilerle sohbet etti.

BAKANIMIZ SAYIN MAHMUT ÖZER, BURSADA MÜSİAD SAİME SULTAN BİLSEMİN AÇILIŞINI YAPTI.BAKANIMIZ SAYIN MAHMUT ÖZER, BURSADA MÜSİAD SAİME SULTAN BİLSEMİN AÇILIŞINI YAPTI.BAKANIMIZ SAYIN MAHMUT ÖZER, BURSADA MÜSİAD SAİME SULTAN BİLSEMİN AÇILIŞINI YAPTI.BAKANIMIZ SAYIN MAHMUT ÖZER, BURSADA MÜSİAD SAİME SULTAN BİLSEMİN AÇILIŞINI YAPTI.

Emniyet Mah. Gazeteci Muammer Yaşar Bostancı Cad. MEB Beşevler Kampüsü A Blok, 06560 Beşevler, Yenimahalle / ANKARA - 0312 413 30 49 / 0312 413 30 38

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.