Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü

BAKANIMIZ SAYIN MAHMUT ÖZER BİLGİLENDİRME TOPLANTISI YAPTI

  Kahramanmaraş Pazarcık merkezli depremin ardından Malatya'ya giden Millî Eğitim Bakanımız Sayın Mahmut Özer ve Kültür ve Turizm Bakanı Sayın Mehmet Nuri Ersoy, bölgedeki incelemelerini Malatya AFAD Koordinasyon Merkezi'nde sürdürüyor.
BAKANIMIZ SAYIN MAHMUT ÖZER BİLGİLENDİRME TOPLANTISI YAPTI

Millî Eğitim Bakanımız Sayın Mahmut Özer ile Kültür ve Turizm Bakanı Sayın Mehmet Nuri Ersoy, AFAD Koordinasyon Merkezi'nde bilgilendirme toplantısı yaptı. Burada açıklamalarda bulunan Bakanımız Sayın Mahmut Özer, "Cumhuriyet tarihinin en büyük depremiyle yüz yüzeyiz." dedi.  

Konuşmasının başında, "Öncelikle tüm milletimize baş sağlığı dilemek istiyorum" ifadesini kullanan Bakanımız Sayın Mahmut Özer, iki gündür bölgede bulunduklarının altını çizerek, "Bugün dünden daha iyiyiz. Yarın inşallah çok daha iyi olacağız." değerlendirmesini yaptı.   

Birlik ve beraberlik içerisinde bu zorlukların üstesinden hep birlikte gelineceğini vurgulayan Bakanımız Sayın Mahmut Özer, bugünlerin birlik ve beraberlik zamanı olduğunu kaydetti.  

Sayın Özer şunları söyledi: "Birlik beraberlik zamanı içerisinde koordineli bir şekilde tüm kaynaklarımızı efektif kullanarak inşallah bu zorlukların üstesinden geleceğiz. Burada Sayın Bakanımız, valilerimiz, milletvekillerimiz, belediye başkanımız, sivil toplum kuruluşları, 2. Ordu Komutanlığı, Jandarma Komutanlığı, Emniyet Genel Müdürlüğünün birimleri, gayet eşgüdüm ve koordinasyon içerisinde süreçleri takip ediyor. İnşallah süreçleri başarılı bir şekilde nihayetlendireceğiz."  

Deprem bölgesindeki 10 ilin tamamında eğitim öğretime iki hafta ara verildi

Sözlerini ilave bir bilgi ile tamamlayacağını dile getiren Bakanımız Sayın Mahmut Özer, daha önceden tüm Türkiye'de okulların 13 Şubat'a kadar kapatıldığını duyurduklarını, deprem bölgesinde de dört ilde iki hafta, diğer altı ilde ise bir hafta eğitime ara verildiğini anımsatarak, alınan kararla deprem bölgesindeki on ilin tamamında eğitim öğretime iki hafta itibariyle ara verildiğini bildirdi. Sayın Özer, tekrar baş sağlığı dileyerek zorlukların üstesinden birlikte gelineceğine işaret etti.

Emniyet Mah. Gazeteci Muammer Yaşar Bostancı Cad. MEB Beşevler Kampüsü A Blok, 06560 Beşevler, Yenimahalle / ANKARA - 0312 413 30 49 / 0312 413 30 38

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.