Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü

BAKANIMIZ MAHMUT ÖZER VE YAZAR ALEV ALATLI, ALEV ALATLI BİLSEM'E ZİYARET GERÇEKLEŞTİRDİ

Bakanımız Sayın Mahmut Özer ve Yazar Sayın Alev Alatlı'dan, Alev Alatlı Bilim ve Sanat Merkezine ziyaret
BAKANIMIZ MAHMUT ÖZER VE YAZAR ALEV ALATLI, ALEV ALATLI BİLSEM'E ZİYARET GERÇEKLEŞTİRDİ

Millî Eğitim Bakanımız Sayın Mahmut Özer, Yazar Sayın Alev Alatlı'nın da katılımıyla 20 bin kitaba sahip Erenköy Kız Lisesi Alev Alatlı Kütüphanesinin açılışını gerçekleştirdi.  

Millî Eğitim Bakanı Mahmut Özer ve Yazar Alev Alatlı, kütüphane açılış programının ardından Kadıköy Alev Alatlı Bilim ve Sanat Merkezini ziyaret etti. 

Bakanımız Sayın Mahmut Özer, Kadıköy Bilim ve Sanat Merkezine daha önceden Alev Alatlı'nın ismini verdiklerini belirterek kütüphane açılışı ile bilim sanat merkezine yapılacak ziyaretin Alatlı'nın sağlık sorunları nedeniyle bugün gerçekleştirildiğini söyledi. 

"Milli Eğitim Bakanlığı olarak Alev Alatlı'ya ne yaparsak azdır." diyen Bakan Özer, "Gençlerimizin Alev Alatlı'yı tanıyarak, onun eserlerini okuyarak, onunla temas ederek, onunla konuşarak gelecek vizyonunu çizmesi, bizim ülkemiz ve ülkemizin gideceği yol için çok kıymetli. Onun için Alev Hanım gibi, yaşayan insan hazinelerimizi okullarımızla buluşturmak istiyoruz. Bu projeye, inşallah, devam ettireceğiz. Alev Hanım da fırsat buldukça hem Erenköy Kız Lisesindeki hem de Kadıköy Alev Alatlı Bilim Sanat Merkezindeki özel yetenekli öğrencilerimizi yani geleceğimizi inşa edecek öğrencilerimizle, inşallah, sık sık bir araya gelecek ve hep birlikte bir güzel Türkiye hikâyesi çıkaracağız." dedi.  

Yazar Alev Alatlı da layık görülerek isminin kütüphane ve bilim sanat merkezine verilmesinden dolayı büyük bir heyecan duyduğunu kaydetti.

Alev Alatlı: Bakan Özer'in başarılı olacağını biliyordum

20 bin kitaplı kütüphanenin açılış töreninde konuşan Alev Alatlı ise, "Bakanımız Mahmut Özer'i yıllardır tanıyorum. Kendisi benim için çok özel ve önemli biri. Bir gün kendisine dedim ki; bir kere yaşayacaksın, ömrünü eğitime adadın. Senin derdin mevki değil, makam, para pul değil o yüzden bunu başaracağını da biliyordum. Elinden gelenin en iyisini yap. Size emanet küçük çocuklarım, size emanet hocalarım" diye konuştu.

 

BAKANIMIZ MAHMUT ÖZER VE YAZAR ALEV ALATLI, ALEV ALATLI BİLSEME ZİYARET GERÇEKLEŞTİRDİ.BAKANIMIZ MAHMUT ÖZER VE YAZAR ALEV ALATLI, ALEV ALATLI BİLSEME ZİYARET GERÇEKLEŞTİRDİ.BAKANIMIZ MAHMUT ÖZER VE YAZAR ALEV ALATLI, ALEV ALATLI BİLSEME ZİYARET GERÇEKLEŞTİRDİ.BAKANIMIZ MAHMUT ÖZER VE YAZAR ALEV ALATLI, ALEV ALATLI BİLSEME ZİYARET GERÇEKLEŞTİRDİ.BAKANIMIZ MAHMUT ÖZER VE YAZAR ALEV ALATLI, ALEV ALATLI BİLSEME ZİYARET GERÇEKLEŞTİRDİ.BAKANIMIZ MAHMUT ÖZER VE YAZAR ALEV ALATLI, ALEV ALATLI BİLSEME ZİYARET GERÇEKLEŞTİRDİ.BAKANIMIZ MAHMUT ÖZER VE YAZAR ALEV ALATLI, ALEV ALATLI BİLSEME ZİYARET GERÇEKLEŞTİRDİ.BAKANIMIZ MAHMUT ÖZER VE YAZAR ALEV ALATLI, ALEV ALATLI BİLSEME ZİYARET GERÇEKLEŞTİRDİ.BAKANIMIZ MAHMUT ÖZER VE YAZAR ALEV ALATLI, ALEV ALATLI BİLSEME ZİYARET GERÇEKLEŞTİRDİ.BAKANIMIZ MAHMUT ÖZER VE YAZAR ALEV ALATLI, ALEV ALATLI BİLSEME ZİYARET GERÇEKLEŞTİRDİ.BAKANIMIZ MAHMUT ÖZER VE YAZAR ALEV ALATLI, ALEV ALATLI BİLSEME ZİYARET GERÇEKLEŞTİRDİ.BAKANIMIZ MAHMUT ÖZER VE YAZAR ALEV ALATLI, ALEV ALATLI BİLSEME ZİYARET GERÇEKLEŞTİRDİ.

Emniyet Mah. Gazeteci Muammer Yaşar Bostancı Cad. MEB Beşevler Kampüsü A Blok, 06560 Beşevler, Yenimahalle / ANKARA - 0312 413 30 49 / 0312 413 30 38

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.