Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü

BABASININ ÇEKTİĞİ ACILARA DAYANAMAYAN ELİF'TEN DAMARLARI GÖSTEREN CİHAZ KEŞFİ..

BABASININ ÇEKTİĞİ ACILARA DAYANAMAYAN ELİF'TEN DAMARLARI GÖSTEREN CİHAZ KEŞFİ..

Babasının çektiği acılara dayanamayan Elif, cihaz geliştirdi... 

Elif İnce, 2 yıl önce kanser teşhisi konulan babasının damarlarının incelmesi sonucu yaşadığı acıları dindirmek için aylarca araştırdı, literatür taradı, beyin fırtınası yaptı ve sonunda amatör malzemelerden yararlanarak vücuttaki damarları görüntüleyebilen bir cihaz geliştirdi.

Babasına kanser teşhisi konulduğundan beri hastanelere sık sık gidip gelen Elif, babasının kemoterapi aldığı dönemde damarlarının çok inceldiği için hemşirelerin uygun damarı bulmakta sıkıntı yaşadığını fark etti.  Elif ise; devam ettiği Düzce Bilim ve Sanat Merkezi'ne her geldiğinde beyin fırtınası yapmaya başladı. Literatür taraması yaptığında, kandaki hemoglobinin kızılötesi ışığında soğuduğunu fark etti.

Bunun üzerine hemen görünür ışığı engelledi ve kamerada ufak bir değişiklik yaptı. Böylece, Kızılötesi ışınlarla damarların daha net görünmesini sağladı..

Öğrencimizi tebrik ediyor ve öğrencimize hayatı boyunca başarılar dilerken babasına da acil şifalar diliyoruz.

Emniyet Mah. Gazeteci Muammer Yaşar Bostancı Cad. MEB Beşevler Kampüsü A Blok, 06560 Beşevler, Yenimahalle / ANKARA - 0312 413 30 49 / 0312 413 30 38

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.