Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü

ANTALYA ÖZEL ÇOCUKLAR BİLİM SANAT VE SPOR FESTİVALİ (ENFEST) DÜZENLENDİ.

ANTALYA ÖZEL ÇOCUKLAR BİLİM SANAT VE SPOR FESTİVALİ (ENFEST) DÜZENLENDİ.

ANTALYA ÖZEL ÇOCUKLAR BİLİM SANAT VE SPOR FESTİVALİ (ENFEST)

Antalya Büyükşehir Belediyesi, Akdeniz Üniversitesi, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü işbirliğinde 7-8 Mayıs 2015 tarihleri arasında üçüncü  “Özel Çocuklar Bilim, Sanat ve Spor Festivali  (ENFEST) ” düzenlenlenmiştir.

Bu şenliğin temel amacı; toplumda empati duygusunun geliştirilmesi,  engelliler ile ilgili farkındalık yaratılması ve engellilerin gündelik yaşamlarına renk katılarak sosyal uyum becerilerinin geliştirilmesidir.

Bu şenlikte; özel eğitim okullarında ve özel eğitim sınıflarında eğitimlerine devam eden engelli öğrencilerin katılımı ile bir dizi sanatsal ve sportif etkinlikler gerçekleştirilmiştir.

Şenlik; 7 Mayıs 2015 tarihinde ve saat 14.00’da Cumhuriyet Meydanındaki tören, kortej geçişi ve gösteriler ile başlamıştır Törene Antalya Vali Yardımcısı Recep YÜKSEL, Antalya Millet vekili Gökçen Özdoğan ENÇ, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes TÜREL,Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürümüz Celil GÜNGÖR,İL, Akdeniz Ünv Rektör Vekili Prof Dr İbrahim  AKINCI, Milli Eğitim Müdür Vekilimiz Hasan TEVKE  ile, kamu kurum ve kuruluşlarımızın temsilcileri, okul müdürlerimiz, öğrencilerimiz ve çok sayıda vatandaşımız katılmıştır. Törende Antalya Vali Yardımcısı Recep YÜKSEL, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes TÜREL ve Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürümüz Celil GÜNGÖR ve Milli Eğitim Müdür vekili Hasan TEVKE’nin açılış konuşmaları ile devam etti. Konuşmacılar özel eğitimin önemine ve festivalde emeği geçenlere teşekkür ettiler.

Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürümüz Celil GÜNGÖR En Özel Festival kelimesinde ki En Özel oluşunun anlamlı ve özel çocuklar değil en özel çocuklar olmasından duyduğu mutluluğu dile getirdi.  Öğrencilerimizin gösterileri büyük ilgi gördü. Gösterilerin ardından sanat etkinliği içinde yer alan özel eğitim sınıfları ile özel eğitim okullarında kayıtlı öğrencilerimiz tarafından yapılan  “Çocuk ve Doğa Sevgisi” temalı resim sergisi açılışı yapılıp sergi gezildikten sonra tören sona erdi.

Sportif etkinlikler; 8 Mayıs 2015 tarihinde, 10 özel eğitim okulu ile Aksu, Döşemealtı, Kepez, Konyaaltı ve Muratpaşa İlçelerinde; bünyesinde özel eğitim sınıfı bulunan ilkokul-ortaokullarda kayıtlı engelli öğrencilerimizin katılımı ile gerçekleştirildi. Şenliğe toplam 1.700 engelli öğrenci ile anne-babaları katıldı. Tören sonunda tüm öğrencilerimizin katıldığı ödül töreni düzenlenerek sonlandırıldı.

 

 

 

Emniyet Mah. Gazeteci Muammer Yaşar Bostancı Cad. MEB Beşevler Kampüsü A Blok, 06560 Beşevler, Yenimahalle / ANKARA - 0312 413 30 49 / 0312 413 30 38

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.