Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü

Ankara Kalkınma Ajansı 2015 Yılı Sosyal Sorunların Çözümünde Yenilikçi Yöntemler Mali Destek Programı Açıldı (Son başvuru tarihi 18 Mart 2016)

Ankara Kalkınma Ajansı 2015 Yılı Sosyal Sorunların Çözümünde Yenilikçi Yöntemler Mali Destek Programı Açıldı (Son başvuru tarihi 18 Mart 2016)

Ankara Kalkınma Ajansı Sosyal Sorunların Çözümünde Yenilikçi Yöntemler Mali Destek Programı çağrısı açıldı. Program, "Ankara’da, bireylere eşit ve kaliteli yaşam imkânı sunarak sosyal uyumun güçlendirilmesi" genel amacı çerçevesinde özel sosyal politika gerektiren grupların yaşam kalitesinin yükseltilmesi, sosyal ve ekonomik yaşama katılımlarının artırılması ve farklı yoksulluk biçimleriyle mücadele edilmesini hedeflemektedir.

Program amacının gerçekleştirilmesine katkıda bulunacak, aşağıdaki önceliklerden en az birinin kapsamına giren projeler desteklenecek olup, kamu kurum ve kuruluşları uygun başvuru sahipleri arasında bulunmaktadır.

Öncelik 1:

Yoğun göç alan bölgeler için sosyal hizmetlerde artan talebin karşılanmasına yönelik çözüm modellerinin oluşturulması ve uygulanması .

Öncelik 2:

İşsizlerin ya da düşük vasıflı işçilerin istihdam edilebilirliğinin ve gelir düzeylerinin artırılması.

Öncelik 3:

Engelli ve yaşlılara yönelik sosyal ve kültürel hizmetlerin geliştirilmesi ve bu hizmetlerin erişilebilirliğinin arttırılması .

Öncelik 4:

Kadın, genç ve çocukların tasarım, sanat ve yaratıcı endüstriler gibi alanlarda beceri geliştirebilecekleri ve bu becerilerini katma değere dönüştürebilecekleri imkânların sağlanması.

Öncelik 5:

Şiddet ve istismar ile mücadelede sosyal rehabilitasyon ve güçlendirme yöntemlerinin geliştirilmesi ve uygulanması.

 

 

Toplam Bütçe

4.000.000 TL

Azami Destek Tutarı

150.000 TL

Asgari  Destek Tutarı

  75.000 TL

Azami Destek Oranı

Asgari Destek Oranı                                       

Proje Süresi

      %90

     %25

 

 

 

 

 

 

İnternet Üzerinden Son Başvuru Tarihi: 18 Mart 2016 Saat 23:50

Proje Dosyası Son Teslim Tarihi: 25 Mart 2016 Saat 17:00

Başvuru Rehberi ve dokümanlarına aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

http://www.ankaraka.org.tr/tr/data.asp?id=2866

Proje bilgilendirme toplantı duyurularını http://www.ankaraka.org.tr/tr/  adresinden takip edebilirsiniz.

Emniyet Mah. Gazeteci Muammer Yaşar Bostancı Cad. MEB Beşevler Kampüsü A Blok, 06560 Beşevler, Yenimahalle / ANKARA - 0312 413 30 49 / 0312 413 30 38

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.