Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü

"ANADOLU MİRASLARI: SERAMİK, CAM VE ÇİNİDE ANADOLU MEDENİYETLERİ" SERGİSİ DÜZENLENDİMillî Eğitim Bakan Yardımcımız Sayın Osman Sezgin;  Anadolu topraklarında bulunan arkeolojik eserler ışığında, Ankara Olgunlaşma Enstitüsü tarafından seramik, cam ve çini sanatı kullanılarak hazırlanan sergiye ziyarette bulundu.

Olgunlaşma Enstitülerinin Anadolu kültürünü geçmişten günümüze taşımak ve geleneksel el sanatlarımızı yenilikçi yaklaşımlarla yaşatma misyonu çerçevesinde hayata geçen sergi, Anadolu topraklarında yaşayan medeniyetlerle geleceği buluşturuyor.

Ankara Olgunlaşma Enstitüsü tarafından hazırlanan ve Enstitü binasında ziyarete açılan "Anadolu Mirasları: Seramik Cam ve Çinide Anadolu Medeniyetleri" Sergisine; Millî Eğitim Bakan Yardımcımız Sayın Osman Sezgin ve eşi Sayın Yasemin Sezgin, Genel Müdürümüz Sayın Cemal Özdemir, Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürü Sayın Sabahattin Dülger ve çok sayıda davetli katılım sağladı.

18-27 Ocak 2023 tarihleri arasında ziyaretçilerini ağırlayacak olan sergi, zengin uygarlıkların yaşadığı Anadolu topraklarında bulunan arkeolojik eserler ışığında seramik, cam ve çini sanat dallarında üretilen eserlerle Anadolu Miraslarının izini sürüyor. 

ANADOLU MİRASLARI: SERAMİK, CAM VE ÇİNİDE ANADOLU MEDENİYETLERİ SERGİSİ DÜZENLENDİ.ANADOLU MİRASLARI: SERAMİK, CAM VE ÇİNİDE ANADOLU MEDENİYETLERİ SERGİSİ DÜZENLENDİ.ANADOLU MİRASLARI: SERAMİK, CAM VE ÇİNİDE ANADOLU MEDENİYETLERİ SERGİSİ DÜZENLENDİ.

Emniyet Mah. Gazeteci Muammer Yaşar Bostancı Cad. MEB Beşevler Kampüsü A Blok, 06560 Beşevler, Yenimahalle / ANKARA - 0312 413 30 49 / 0312 413 30 38

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.